Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Lidický okruh v sobotu

V sobotu 14. září se uskuteční již 6. ročník Lidického okruhu, spanilé jízdy veteránů. Výstava a přibližně dvacetikilometrová vyjížďka navazuje na druhou polovinu 50. let minulého století, kdy se v Lidicích konaly závody motocyklů a automobilů.

Jako spolujezdci se tehdy představily i dvě pozdější československé legendy silničních motocyklů, tovární jezdci značky JAWA, Gustav Havel či František Šťastný. Tuto tradici se rozhodl Památník Lidice obnovit v roce 2014. Nešlo ale již o závodění jako především o přátelské setkání benzinových nadšenců s automobilovými a motocyklovými veterány. Se stoupající oblibou se každý rok počet účastníků zvyšuje.


Hudební doprovod bude celý den zajišťovat hudební skupina Horváth Band. Další součástí programu bude například Módní přehlídka dobového oblečení, Ukázka policejní a záchranářské práce a techniky, Rukodělná dílna pro děti, Malá burza autodílů, Minijarmark, Ochutnávka vín, Postoloprtské mažoretky, nebo program Autoklubu České republiky. Kromě samotné účasti mohou všichni veteráni získat ocenění v několika kategoriích Nejkrásnější automobil (1. – 3. místo) a Nejkrásnější motocykl (1. – 3. místo) v hlasování diváků, Cena odborné poroty 1x pro automobil a 1x pro motocykl nebo Elegán okruhu pro nejlepší dobové oblečení z řad veteránistů.Program:
10.00 – 11.00: Registrace veteránů v prostoru před Lidickou galerií
11.00 – 13.00: Přehlídka veteránů a hodnocení diváky
13.00 – 14.00: Spanilá jízda
Lidice -> Makotřasy -> Běloky -> Hřebeč -> Buštěhrad -> Lidice
14.00 – 14.30:Vyhlášení výsledků


Po celý den 14. září bude také vstup do všech expozic Památníku Lidice zdarma v rámci Dne Evropského Dědictví.PR 12.9.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar