Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Liberecké muzeum vyhodnotilo soutěž Namaluj tramvaj

Během druhého pololetí školního roku 2023-2024 proběhla v Technickém muzeu Liberec krajská výtvarná soutěž „Namaluj tramvaj“. Začátkem června byla uzavřena a těsně před koncem školního roku vyhodnoceny výsledky.

Zúčastnily se školy ze všech koutů LK, dokonce i třída tělesně postižených dětí. Komise měla skutečně těžkou práci, protože obrázky malované libovolnou technikou byly doopravdy krásné.


Kurátorka soutěže Ing. Jana Marie Vysocká vyhodnotila výsledky takto: „S výtvarnou soutěží jsme oslovili žáky čtvrtých ročníků, protože jsou přibližně stejně staří, jako naše muzeum, jež letos slaví deset let svého trvání. Překvapil nás velký zájem dětí. Od žáků 23 základních škol z celého Libereckého kraje jsme obdrželi více než dvě stovky kreseb. Těší nás, že děti mají zájem o techniku a věříme, že soutěž přispěla k jeho dalšímu prohlubování. To totiž považujeme za hlavní cíl naší práce v Technickém muzeu Liberec.“


Celkem bylo odměněno deset nejhezčích obrázků, a kromě toho Jan Szilágyi ze ZŠ Chotyně obdržel čestné uznání Boveraclubu za precizní ztvárnění tramvaje. Absolutní vítězem se stal Michal Kudráč z Dětského domova se školou Chrastava.


Autoři vybraných kreseb obdržely ceny nejen od Technického muzea, ale i od spolupořadatele akce – Boveraclubu.K slavnostnímu předání cen byli pozváni s vítězi i jejich třídy. Při té příležitosti si zdarma prohlédli nejen expozici tramvají, ale i celé Technické muzeum Liberec. Volnou vstupenku do muzea však obdržely třídy všech soutěžících. Všechny výkresy si můžete prohlédnout v Technickém muzeu Liberec.Otvírací doba

Úterý – neděle 10-17 h


www.tmliberec.cz


Jména
vítězů:

Absolutní vítěz – Michal Kudráč z Dětského domova se školou Chrastava

Čestné uznání Boveraclubu – Jan Szilágyi ze ZŠ Chotyně

10 vyhodnocených vítězů:

Tereza Jirešová
Ankhjargal Tuguldur
Rozálie Rendlová
Sofia Lukešová
Franitšek Vacek
Daniel Cociňa Moc
Patricie Volská
Amelie Jůnová
Dmytro Ivanov
Kristýna Nováková
JL 1.7.2024

--

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar