Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Let MBX kolem Česko-Slovenska

Úspěšné české čtyřdveřové automobily šedesátých let minulého století Škoda 1000 MB ještě pamatují mnozí z nás. Že se tehdy vyráběla i omezená série s dvoudveřovou karoserií nazvaná Škoda 1000 MBX již vědí jen zasvěcení.

 

 V letošním roce si příznivci těchto dnes již historických automobilů připomenou 40. výročí počátku jejich výroby.

V sobotu 5.8.2006 se v Mladé Boleslavi u továrního muzea Škoda uskuteční již tradiční každoroční „Slet MBX" na který se každoroční „slétají" téměř tři desítky embéček nejen z Čech ale i ze zahraničí.

V neděli dopoledne se někteří účastníci přesunou z Mladé Boleslavi do Liberce, aby v 11 hodin odstartovali od Automuzea v pivovaru Konrad na dálkový „Let", jímž bude čtrnáctidenní jízda okolo bývalého Československa.

Při přibližném kopírování hranic projedou nejen severní část České republiky, ale budou pokračovat dále na Slovensku, až na nejvýchodnější část v Čierné nad Tisou. Poté se vozy obrátí k jihu a jejich cesta povede přes jižní Slovensko zpět do Čech. Celý okruh kolem České i Slovenské republiky účastníci „Letu" ukončí  v sobotu 19. srpna na náměstí v Krásné Lípě, kde se ve stejnou dobu zastaví německá Sachsen Classic. Závěr celé dálkové jízdy proběhne opět v Automuzeu ve Vratislavicích nad Nisou, kde si ještě všichni zúčastnění v neděli prověří kondici svých vozů při již tradiční Jízdě veteránů do vrchu Záskalí.

 

JL, 1.8.2006

 


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar