Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Legendy vyhrály barumku

K Barum Rally Zlín, respektive Star Rally Historic patří neodmyslitelně Legendy, které se divákům představují v demonstračních jízdách bez měření časů. Bohužel jedou až na konci. To znamená, aby je divák na barumce viděl, musí „přežít“ na rychlostní zkoušce asi tři a půlhodiny.

Ale určitě se vyplatí počkat. Posádky pak předvedou divákům dravou jízdu plnou smyků. Největší hvězdou byl opět Paolo Diana s Fiatem 131 Abarth. Ten má s originálem společný snad jen tvar karosérie, jinak je vybaven moderní technikou.Ovšem ale také my máme mezi soutěžáky posádky, které se mu zcela vyrovnaní, někdy jej i předčí. Bronislav Sobotka s Petrem Vachtou dokáží s Ladou VFTS vždy přivézt diváky do varu a za svoji jízdu sklízejí potlesk. Letos jim skvěle sekundoval Pavol Spišák s Ladou VFTS nebo rakouský jezdec Florian Jäger či Němec Robert Fischer, oba s krásnými Fordy Escort R2 2000.Co je takhle pozvat na Setkání mistrů do Sosnové.Z fotografií můžete porovnat jezdecké umění těchto pěti jezdců, kteří byli jednoznačně ozdobou legend a u diváků vyhráli. Ale nesmíme zapomenout ani na Martina Rohlenu, vedle kterého usedla Lucka Engová. Také soutěžák z Dobrušky se Škodu 130 LR projíždí zatáčky atraktivním stylem s podstatně slabším vozem, než mají jeho kolegové. Jede přesně tak, co příznivci rally chtějí.V roce 1974 startovala na Barum Rally poprvé Škoda 200 RS, letos se s tímto originálem po Oldřichu Horsákovi představil opět Stanislav Kafka se synem.Při pohledu na tento skvost zaslzelo nejedno oko a pamětníkům se vybavila doba před takřka před padesáti roky. Neuvěřitelné, jak čas utíká.Za volantem Lady jsme viděli i Václava Blahnau, vítěze z roku 1977. Vůz ale nebyl podle našeho názoru v nejlepší kondici. Bylo hezké vidět jednoho z našich nejlepších jezdců minulosti za volantem.Na závěr jsme si nechali vzácného hosta, kterým byl Wolfgang Hauck, vítěz Barum rally 1974 s nádherným Porsche Carrera. Tentokrát vyrazil na tratě rychlostních zkoušek s Opelem Kadett Coupe.
Atrakcí večerní speciálky byl start tří upravených automobilů Tatra 603, které sbíraly úspěchy v těžkých maratonských soutěžích, jako byla Marathon de la Route v roce 1965.

JL 1.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar