Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Kutnohorská veteran rallye v tradičním termínu

Samotné město i okolní obce se již tradičně zaplní předposlední prázdninový víkend (19. a 20.srpna) nádhernými vozy vyrobenými do roku 1940 a jejich posádkami oblečenými do dobových kostýmů. Záštitu nad rallye převzalo tradičně Národní technické muzeum.

Jedním z taháků celého víkendu je tradiční sobotní a nedělní závod do vrchu Kaňk. Každý rok měří své síly několik desítek naleštěných krasavců. Protože jsou auta výkonově naprosto rozdílná, nevítězí nejrychlejší účastník. Jedná o tzv. jízdu pravidelnosti, v níž se snaží závodníci zajet všechna kola ve stejném čase. Každý den se pojedou dvě jízdy a porovnány budou všechny čtyři časy. Vítězí ten, jehož časy se nejvíce blíží prvnímu zajetému. V sobotu i v neděli začínají jízdy v 10 hodin z Lorecké ulice.


Spanilá jízda po okolí Kutné Hory


Krásou starých strojů i výpravných kostýmů se mohou pokochat i obyvatelé obcí v blízkosti Kutné Hory, protože ani letos nebude chybět „spanilá jízda“. Majitelé historických vozidel v sobotu pravidelně vyjíždějí po okolí města a při této příležitosti navštíví některé zajímavé místo. Tentokrát povede jejich cesta do půvabného města Kouřimi s množstvím jedinečných historických památek. Z náměstí se startuje ve 14 hodin a na trať se vydá 37 vetránů. Nejstaršími jsou tři Fordy T (jeden s označením Canada) z roku 1914. O tři roky mladší jsou pak Buick D35 a Cadillac 58 pana Macháčka. Vedle aerovek, tatrovek nebo pragovek zaujme z české výroby ještě Laurin Klement/Škoda (1927) nebo šestiválcová Škoda 633, vyrobená v roce 1932.


Hvězdný program roztančí Palackého náměstí


IX. Veteran Rallye Kutná Hora 2017 a Srpnové hodování přinášejí zábavu pro celou rodinu po celý víkend. Pověstná jsou vystoupení populárních kapel a zpěváků. Letos přijaly pozvání skupiny a interpreti jako Sto zvířat, Hudba Praha, Slapdash, Fast Food Orchestra, My3.avi, Jamaron nebo Jay Delver. Nebudou chybět ani oblíbené soutěže nebo ochutnávky kvalitních potravin a nápojů značek kvality KLASA. Sobotní oblohu večer osvítí velkolepý ohňostroj. Nuda v Kutné Hoře tedy rozhodně nehrozí.

Více informací o Srpnovém hodování, závodu a doprovodném programu naleznete na www.veterani-kh.cz a na https://www.facebook.com/IntVeteranRallye/.


PR
11.8.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar