Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Korunovace Václava Zapadlíka na krále

O víkendu se v Kytíně a na Chouzavě uskutečnil další ročník slavného veteránského závodu – Brdský trojúhelník, který protože jde hlavně o recesy, nese v názvu ještě Memorial Václava Zapadlíka, světově proslulého malíře historických automobilů.

Na pohodové setkání majitelů motocyklů nejrůznějších značek, kvality i stavu navazuje tradiční jízda brdskými lesy s plněním „náročných“ úkolů. Každý rok připravují pořadatelé, v tomto případě paní Milena Holakovská, Zorka Daňková, Jaroslava Zapadlíková a další, pro muže disciplíny, které se nesou buď v duchu aktuální politické, sportovní či společenské události. Letos se vše odehrávalo v duchu hospodářské krize, a tak není divu, že mnozí závodníci přijížděli do cíle s nálepkou zabaveno v exekuci. Mezi účastníky opět nechyběl francouzský hrabě Renné Cornillak, jenž si Brdský trojúhelník nikdy nenechá ujít.
Nejde vůbec o to, kdo zvítězí a získá ručně malovanou vázu od Václava Zapadlíka, která se pak Na rovinách stejně vydraží, ale hlavně se dobře pobavit.
Součástí Brdského trojúhelníku je vždy také kulturní vložka, kterou rovněž připravují manželky a přítelkyně „pilotů“. Letos jsme byli svědky slavné hry Noc na Karlštejně, kdy Na rovina dorazila Blanka z Valois na koni se svojí družinou. Vyvrcholením byla pak korunovace Maestra Václava Zapadlíka chouzavským kardinálem na krále. Od soboty tak vládne všem veteránistům v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, ale i za hranicemi král nad všemi povolaný – Václav Zapadlík. Scénku pak ukončila Jaroslava Zapadlíková alias Blanka z Valois písní Lásko má já stůňu…


JL, 11.6.2009

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar