Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kokořínsko žilo veterány

Malebné prostředí kokořínských údolí, skal, rybníků, roubených stavení je jako stvořené pro jízdy v historických automobilech nebo na motocyklech. To si před pěti lety uvědomili pořadatelé a na zámku Lobeč, pár kilometrů od Mšena, uspořádali Veteránské rojení.

Bentley + Jaguar

Bentley + Jaguar

Fiat 124 Spider

Fiat 124 Spider

Praga Piccolo

Praga Piccolo

Triumph Spitfire

Triumph Spitfire

Eagless

Eagless

Během následujících let se z klubové akce, nebo přesněji řečeno ze setkání majitelů anglických automobilů, stal velice oblíbený podnik. Když jsme letos, po třech letech zavítali opět do Lobče, nestačili jsme se divit. Leccos už nasvědčovaly všude možně i nemožně zaparkované automobily návštěvníků, ale největší překvapení nás čekalo na zámeckém dvoře. Více než stovka vozidel, živá hudba, stánky s občerstvením a literaturou a opravdu na dnešní dobu lidové vstupné 30 Kč.

Pořídit snímek některého z automobilů vyžadovalo často pořádnou dávku trpělivosti, neboť od doby kdy lze digitál pořídit za pár tisícovek, fotografuje kde kdo. Bohužel často bez ohledu na ostatní.

Veteránské rojení však už nejsou jen britské sportovní vozy Triumph nejrůznějších typových řad od TR3 až po TR6 nebo Spifire, MG, Jaguar nebo Austin Healey, ale přijet může prakticky každý. Z ostatních" evropských a českých značek se nejvíce líbila například pěkně zrestaurovaná Praga Piccolo Typ P (1926), Škoda 442 (1930) nebo Citroën C4 kabriolet ze stejného roku výroby. Ty také patřily společně s Bentleyem 4 ¼ Litre v originálním stavu z roku 1938 a Jaguarem 3 ½ Litre k nejstarším kouskům.

Vedle nich poutaly pozornost i sportovní automobily novějšího data výroby, především pak supersportovní Eagless z roku 1977, velice podobný Fordu GT40, jediný vůz této značky v Čechách nebo Fiat 124 Abarth nebo 124 Spider.

Do dob totality nás vrátila třeba Škoda „stejšn" v modrobílých barvách VB nebo černá Volha či Wartburg 311.

Prostě, kdo letos do Lobče zavítal, určitě nelitoval. Automobily si mohl v klidu prohlédnout nejen v zámku, ale také při jízdě pravidelnosti Kokořínského dolu nebo po bývalých rychlostních zkouškách Rallye škoda pod hradem Kokořín či závodu do vrchu z Ráje do Mšena. Navíc přálo i počasí, takže všichni mohli být spokojeni.

Jindřich Lasík, 12.6.2006


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar