Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Kokořínsko Historic - přípravy podle plánu

Do startu druhého ročníku zimní veteránské soutěže Kokořínsko Historic zbývá sice ještě měsíc,ale už dnes mají pořadatelé ASK Praha tři desítky přihlášených posádek, které zároveň už zaplatily i vklad. Tudíž bude možné soutěž uspořádat.

Zhruba z osmdesáti procent tvoří startovní listinu posádky, které startovaly vloni v prvním ročníku včetně vítěze Karla Hrnčiříka se Simcou Elysse nebo veteránského nadšence Miroslava Krejsy se Škodou Tudor. Shodou okolností patří jejich vozy také k nejstarším. Simca byla vyrobena v roce 1963, zatímco Tudor je ještě o pár let starší, neboť jeho datum narození nese rok 1948. Pochopitelně převládají vozy Škoda,ale na trati vedoucí převážně Kokořínskem, se objeví také dva vozy Audi Quattro, Porsche 924, Lancia Beta, MG B a MG Midget, Fiat 850, Mini 1000 nebo Jaguar S-Type.
Centrem soutěže dlouhé zhruba tři sta padesát kilometrů bude opět zámek Lobeč nedaleko Mšena, kde se pravidelně v červnu koná Veteránské rojení. Start první etapy je naplánován na pátek 25. února na 15. hodinu a cíl pak na 20. hodinu. Sobotní etapa se jede od 9 do 17 hodin.


JL, 1.2.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar