Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Klenot na Automobilových klenotech v sobotu v Hostivaři

Poslední dubnovou sobotu se v Praze opět představí top výběr vzácných historických osobních automobilů. Kombinace travnaté přírodní plochy golfového hřiště a s nablýskanými luxusními historickými vozidly se setkává s úspěchem po celém světě.

Pražské Automobilové klenoty byly inspirovány pravděpodobně nejprestižnější světovou výstavou automobilových veteránů, která se od roku 1950 pravidelně koná v kalifornském golfovém resortu Pebble Beach.


První dva ročníky pražské akce (2018, 2019) se setkaly s velkým úspěchem jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Covidová pauza způsobila čtyřletou přestávku a v pořadí 3. ročník akce se koná právě letos.


Přehlídky se zúčastní desítky špičkových historických vozidel, které jsou odborníky pečlivě vybrány ze všech obdržených přihlášek. Do přehlídky jsou nominovány jen ty exponáty, které splní nejpřísnější kritéria kvality, originality a unikátnosti. Již samotná účast na akci je tedy známkou vysoké kvality každého přijatého automobilu. Vystavená vozidla bude následně v rámci soutěže elegance (Concours d´Elegance) hodnotit odborná porota a vítězná vozidla pak získají v přibližně deseti kategoriích prestižní ocenění. Tradičně bude také vyhlášen celkový vítěz přehlídky.

V rámci veřejné ankety pak může každý návštěvník akce dát svůj hlas exponátu, který se nejvíce líbil jemu.

Senzací výstavy bude prezentace velmi vzácného vozu Talbot Lago T26GS, který posbíral už několik titulů na světových soutěžích elegance a získal dokonce jednu z hlavních cen přehlídky na Pebble Beach v roce 2018, kde vyhrál kategorii poválečných cestovních aut a v celkovém hodnocení napříč všemi kategoriemi skončil mezi nejlepší trojici.


Zakladatel a zároveň ředitel přehlídky Ing. Jiří Martinka k akci uvedl: „Jedná se o unikátní příležitost, jak v České republice na jednom místě vidět opravdu mimořádné automobily, mezi nimiž jsou i stroje, které představují světovou extra třídu a obstojí v jakékoli zahraniční konkurenci. Abyste vozy této kategorie uviděli na vlastní oči, nemusíte nutně cestovat na prestižní světové přehlídky do Kalifornie, Goodwoodu nebo k italskému jezeru Como. Zajděte poslední dubnovou sobotu do pražské Hostivaře, kde uvidíte automobilové klenoty, které mohou účastníkům světových Concours d´Elegance směle konkurovat“.


Vstupné


Dospělí 250 Kč
děti do 6 let (předškolní) zdarma
děti do 15 let 150 Kč
studenti do 26, senioři nad 65 let, ZTP/P 150 Kč
Rodina (2 dospělí + až 4 děti do 15 let) 550 Kč


Program

10:00 zahájení přehlídky
10:00 - 14:00 divácká anketa o nejkrásnější vozidlo
10:00 - 14:00 hodnocení vozidel odbornou porotou
15:00 – 17:00 slavnostní moderované defilé vozidel a vyhlášení výsledků
17:00 ukončení přehlídkyJL + PR 27.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar