Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kitzbüheler Alpenrallye vede na Grossglockner

Rakouský Kitzbühl však nejsou jen Alpy, turistika nebo lyžování a slavný Hahnenkamm, ale také veteránské soutěž Kitzbüheler Alpenrallye, která se letos uskuteční ve dnech 31.května až 2. června.

Už po dvacáté se sejdou příznivci historických automobilů v Kitzbühlu, aby prožili tři dny se svými vozidly v překrásné alpské přírodě. Jubilejní ročník je rozhodně důvodem k důstojným oslavám, a tou největší bude výjezd proslulou silnicí „Grossglockner“ až na Fuschertörl 1 ve výšce 2407 metrů nad mořem. Při jízdě nahoru si vyzkoušejí, co jejich automobily vydrží. Dolů zase pořádně otestují brzdy.
Celá soutěž začne ve čtvrtek 31. května, kdy se v 15 hodin vypadají posádky na krátkou etapu, tzv. Rettenstein Runde, aby „zahřáli“ sebe a své stroje před páteční etapou. Ta startuje už v 6.45 hodin a na účastníky čeká 350 kilometrů přes Reit im Winkem, Berchtesgaden, Bischofshofen, zmíněný Grossglockner, Zell am See, Kaprun, Pass Thurn do Kitzbühlu.
V sobotu 2.června je na programu od 7.30 hodin ještě krátká etapa, aby se odpoledne představili v ulicích alpského střediska při improvizované Grand Prix a Concours d´Elegance.
Startovní listina čítá 185 vozidel z let 1909 až 1981. Nejstarším automobilem je De Tamble Sport vyrobený v roce 1909. Ozdobou bude tucet o dvacet let mladších vozů Bentley nebo další předválečné vozy jako Packard, Lagonda, BMW, Aston Martin, Alfa Romeo nebo Brough. Na své si přijdou i milovníci mladších generací ze 60. a 70. let, které reprezentují nejrůznější modely Ferrari, Mercedes Benz, Rolls Royce, Jaguar, Porsche, Austin Healey. Lahůdkou bude bezpochyby BMW M1, v němž se představí jeden z nejlepších pilotů cestovních a sportovních automobilů Hans Joachim Stuck. K dalším prominentům patří bývalí lyžaři Hans Enn nebo Ernst Hinterseer, bobista Christoph Langen, vynikající vrchař Sepp Greger a další.

Jindřich Lasík, 24.5.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar