Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kam za veterány v sobotu 1.října

V sobotu 1.října prakticky končí veteránská sezona, a tak je kalendář doslova nabitý mnoha akcemi, bohužel v několika případech těmi nejkvalitnějšími. A tak není jednoduché rozhodování. Každá je svým způsobem svá a unikátní. K tomu se jede ještě Invelt Rally Pačejov, do které je přihlášeno 44 historických automobilů.

Brno - Soběšice

Trať začíná v Centrum Kociánka a končí těsně před Soběšicemi po 3,2 kilometrech s výškovým rozdílem 159,8 m, průměrné stoupání je 4,59 %, maximální 10 %. Na trénink je vymezena doba mezi 9.00 a 11.00 hod. Vlastní „závodní“ jízdy bez měření času jsou na programu od 11.30 hodin. Startuje se v patnáctiskundových intervalech. Druhá jízda bude od 13.30 hodin.

Jízda do vrchu je určena pro automobily a motocykl vyrobené do roku 1939 (také stroje konstrukcí pokračujících i v dalších letech, čtyřtaktní motocykl vyrobený do roku 1965), které splňuje zařazení do technické klasifikace FIVA A a B, specifikace 1 až 3.

Přihlášeno je přes sto automobilů, zatímco motocyklů sto padesát nejrůznějších značek. Zajímavostí je také účast dvaceti automobilů značky Z. Tolik jich neuvidíte na žádném závodě.
Všechny info včetně startovní listiny najdete na
www.veteranbrno.cz



Pražská
Noblesa

Veteran a Vintage Club si Vás dovoluje pozvat na již 14. ročník Pražské Noblesy, která se tradičně koná první sobotu v říjnu - 1. října. Technická a administrativní přejímka bude opět v areálu bývalého pivovaru Braník. Na přivítanou bude jako vždy občerstvení: káva, čaj, sladké pečivo a nebude chybět ani tradiční chléb se sádlem a škvarky.

Po oficiálním zahájení letošní Pražské Noblesy účastníci pojedou první soutěžní jízdu Jeremenkovou ulicí, po které bude následovat spanilá jízda Prahou 4. Na trati spanilé jízdy se uskuteční fotografování před Bazilikou sv. Petra a Pavla. Následně se účastníci vrátí do areálu pivovaru Braník, kde bude připraven oběd a který zpříjemní jazzová kapela SWING SESSION. Po obědě je na programu druhá soutěžní jízda Jeremenkovou ulicí a druhá spanilá jízda vedoucí na střechu OC WESTFIELD. Celá akce s vyhlášením výsledků skončí na Vyšehradě.
K závodu je přihlášeno 134 historických vozidel do roku 1970 (47 předválečných auto, deset motocyklů), nejstarším jsou Hudson T0 Touring (1910), De Dion Bouton (1911) a Ford T (1915). Na startu se objeví i několik žen, jako například Nikol Macháčková (Cadillac La Salle), Zuzana Národová (Austin Healex), Petra Nosáková (Alfa Romeo GT Junior) nebo Libuše Šulcová s motocyklem BSA E 25.
Info: www.vavc.cz


7:30
- 9:15 technická přejímka areál Branického pivovaru
9:30 - start první jízdy
9:30 - 11:30 první jízda
11:30 - 13:00 oběd areál Branického pivovaru
12:30 - start druhé jízdy
14:30 - 16:00 příjezd na Vyšehrad
17:00 - vyhlášení vítězů na letní scéně Vyšehradu



Veteráni Čelkovice

Jubilejní 20.ročník „Čelkovic“ pořádá Marcel Gause, ředitel SP3 strojní a stavební, rovněž v sobotu 1.října. V tuto chvíli je přihlášeno na sto dvacet automobilů a třicet motocyklů. Ozdobou budou automobily Lancia Stratos, De Lorean DMC, Ferrari 208 GTB, Matra Simca Bagheera a další skvoty včetně nejstaršího Peugeotu 201 z roku 1929.

Akci předchází ještě v pátek 30. září Večerní jízda Táborem za účasti jedenácti předválečných automobilů a osmi motocyklů.


Pátek 30. září 2022

18.15 h start prvního vozidla od SPŠ strojní a stavební Tábor do Večerní jízdy Táborem, následuje průjezd historickým centrem města


Sobota 1. října 2022

9.00 h start prvního vozidla od SPŠ strojní a stavební Tábor do dopolední části soutěže (jižní smyčka směr Malšice, Lom, Želeč, Planá/L, Tábor)
9.15 h start jízdy do vrchu prvního vozidla v Táboře-Čelkovicích
11.45 h start první vozidla od SPŠ strojní a stavební Tábor do odpolední části soutěže (severní smyčka směr Borotín, Jistebnice, Drhovice, Radkov, Tábor)
13.15 h zahájení programu na Žižkově náměstí v Táboře a příjezd prvních vozidel



Než vypustíme vodu z chladiče
- Memoriál Jaroslava Šíra


Stovka historických automobilů a motocyklů přijede v sobotu 1. října na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem, aby se v 10 hodin vydali na orientační jízdu krásným krajem. Jsou připraveny dvě tratě, kratší 95 kilometrů a delší 120 km se zajížďkou do Broumova. I tady je bohatá účast předválečných vozidel – 30 automobilů a 16 motocyklů.


V cíli v Safari parku jsou očekávány mezi 14. a 15. hodinou.
Pořadatelé zveřejnili na www.vcc.cz, jak mapky soutěže se sledem obcí i seznam účastníků. Je dobře, že nedělají žádné tajnosti, jako pořadatelé jiných akci, od nichž často nezískáme ani jmenný seznam ani mapu.



JL 28.9.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar