Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kam za veterány v roce 2006?

V České republice se každoročně pořádá desítky veteránských srazů, setkání, soutěží či rallye. Z nich však jen několik vyniká nad ostatní. Neradi bychom někoho urazili nebo na někoho zapomněli, protože každá akce je svým způsobem svá a nabídne vždy něco zajímavého.

Ale přeci jen existuje několik podniků, které rozhodně stojí za návštěvu. Bohužel někdy bývá dost těžké získat předem o chystané akci více informací, hlavně pak kdy a kde se koná a případně kudy vede trať.
Veteránskou sezonu prakticky zahajuje Soutěž elegance v zámeckém parku

v Roztokách u Prahy. V poslední době dávají pořadatelé VCC Praha přednost kvalitě před kvantitou a udělali dobře. Jedině tak lze spatřit v důstojném prostředí zajímavé automobily. Součástí akce je odpolední krátká jízda do vrchu. Letos se veterány sjedou do Roztok v pondělí 8.května.
Hned následující sobotu 13. května můžete vyrazit do kempu Křivonoska u

Hluboké nad Vltavou. Populární veteránská soutěž vedoucí malebnou jihočeskou krajinou se vyznačuje příjemnou domácí atmosférou, a hlavně bohatou účastí výhradně předválečných automobilů a několika řemenových motocyklů ze začátku minulého století. Účast obohacují posádky z Německa a Rakouska.
Koncem května se v okolí Orlické přehrady uskuteční Jarní rallye, pořádaná Vintage Veteran Clubem Praha. Startovní pole nebývá sice příliš početné, ale zpravidla za účasti zahraničních posádek se zajímavými stroji. Tento klub pořádá pak ještě v říjnu 4a1/4 míle Žižkovem (7.října).
Podobnou soutěží je i Pražská rallye, jejíž přesný termín

(snad 10.července) ani místo konání se nám zatím nepodařilo zjistit. V loňském roce začínala na Nové Rabyni, odkud vedla trasa do Nesvačil na letiště a zpět. Do třetice pořádá letos VCC Praha ještě tradiční zářijovou jízdu do vrchu Zbraslav - Jíloviště.
Nesmíme zapomenout ani na motocyklisty. Pacovský okruh slaví 17.června sté výročí konání prvního motocyklového závodu na území Rakouska-Uherska – Coupe Internationale. V rámci oslav proběhne mezinárodní veteránská jízda historických motocyklů.
Největším podnikem bude opět Retro Prague v tradičním prázdninovém

termínu - 13. až 16. července. Vedle výstavy veteránů, vernisáže obrazů a uměleckých děl bude středem pozornosti opět dvoudenní Auto Štangl Bohemia Rallye. Každoročně je zde k vidění řada nádherných unikátů nejen českých sběratelů, ale i zahraničních. Obdivovat můžeme jak předválečné automobily, tak i sportovní modely ze 60.let,
Bohužel Retro Prague tak trochu koliduje jednak s Liebiegovou jízdou

v Liberci a výjezdem veteránů na Ještěd. Oba podniky společně s dalšími soutěžemi a srazy pořádá v posledních letech velice aktivní Automuzeum ve Vratislavicích U Liberce.
Kalendář veteránských akcí najdete v rubrice Kalendáře a během roku Vás budeme o zajímavých akcích informovat i na našich stránkách.
Jindřich Lasík

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar