Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Kam o víkendu za veteránskými akcemi

Čeká nás opět náročný veteránský víkend plný nejrůznějších akcí. Z bohaté nabídky vybíráme jen několik. Největší bude bezpochyby 1000 mil československých, který startuje už ve čtvrtek v 6 hodin ráno z Opletalovy ulice.

Po absolvování etapy z Prahy do Bratislavy, páteční okružní kolem Bratislavy, se sto dvacet posádek vrátí v sobotu po 16. hodině k Národnímu technickému muzeu.


Jen o něco málo později kolem šesté hodiny dorazí k hotelu Hilton tři desítky účastníků dálkové soutěže Ypres – Istanbul. Sobotní etapa vede z Výmaru přes Aš, Lázně Kynžvart, Manětín, Zvíkovec, Lány do Prahy, kde je v neděli odpočinková den. V pondělí se vydají na etapu z Prahy do Českých Budějovic a v úterý z Českých Budějovic do rakouského Kremsu.


Nejvíce soutěží a srazů se koná v sobotu. V Lomnici nad popelkou startuje Tatrou Českým rájem pro automobily do roku 1960. Start je v 10 hodin a jede se po nádherné trase Železnice, Jinolice, Střeleč, Mladějov, Sobotka (ca 10.45), Kost, Žďár, Březina, Mnichovo Hradiště – náměstí 11.30 až 12.30, Mohelnice, Radimovice, Frýdštejn, Malá Skála, Besedice, Koberovy do Vesce pod Kozákovem. V cíli jsou první ze šedesáti posádek očekávány kolem třetí hodiny.Ve stejnou hodinu, tedy v 10 hodin se vydá první vozidlo na trať Písecké jízdy dlouhé zhruba osmdesát kilometrů. Trasa: Písek – Vráž – Kostelec n. Vlt. – Klučenice (oběd) – rozhledna Milada – Onen svět – Kučeř – Jetětice (cíl)


V Dolních Břežanech je na programu Jízda slunovratu, jejíž program musel být kvůli uzavřené silnici ze Zbraslavi, změněn pouze na výstavu.


V Rozvadově na parkovišti Diana u budovy Správy Kolowratských lesů startuje před polednem Jízda Saši Kolowrata. Chválíme pořadatele, kteří na svých stránkách zveřejnili mapu trasy. To se u nás nestává tak často.Automotoklub Pacov pořádá 18.6.2022 Mezinárodní veterán rallye historických motocyklů 19. PACOVSKÝ OKRUH a 25 let výročí založení AKHV v Pacově. Akci pořádá jako vzpomínku na první motocyklový závod o světový pohár v roce 1906, který se jel na území Rakouska-Uherska a organizací závodu bylo pověřeno právě město Pacov. Mapy na www.amkpacov.cz


V
Kolíně se uskuteční Plaketová jízda, jejíž cílem je letos Muzeum velkých volantů Loučeň, které bude otevřeno speciálně pro akci . Jedná se o výjimečnou příležitost veřejnosti běžně nepřístupné prostory navštívit. Zhruba sto kilometrů dlouhá trasa vede na Kolínsku a Nymbursku po silnicích I., II. a III. třídy za běžného silničního provozu
Vccckolin.cz

JL 15.6.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar