Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jižní Čechy žily veterány, jela se Křivonoska

Začátek května, až na výjimky, mají veteránisté s vozidly do druhé světové války, zapsány v kalendáři červeně. A to, aby nepropásli mezinárodní Rallye Křivonosku, respektive její už 53. ročník. Neznám starší akci, která by přežila do dnešních dnů.

Kdo chce za rok startovat, musí se začít pomalu už přihlašovat. A co láká veteránisty? Bezpochyby skvělá atmosféra, která panuje v kempu už od pátku, krásná jihočeská příroda a také množství diváků, kteří sledují motocykly i automobily podél celé trasy. V kempu není ráno hnutí, na náměstí v Třeboni, kde byla přestávka, byla hlava na hlavě, a to ještě některá vozidla mohla parkovat před zámkem v důstojném prostředí.Podle mapy jsme se domnívali, že první etapa do Třeboně bude na fotografování méně zajímavá než druhá, ale nakonec opak byl pravdou.


Od startu se jelo přes Hosín, Lhotici, Slověnice, Dunajovice do Třeboně. A na této trase jsme našli hodně zajímavých míst, například před Hosínem byl výhled na zámek Hluboká, přímo ve vsi pak ostrá levá, dále kolem jihočeských stavění v Kolném, přes Hrutov, kolem kostela sv. Mikuláše a sv.Linharta ve Slověnicích, kolem rybník rybníka u Dunajovic a přes pravou venkovskou pouť v Břilici.


Naopak odpolední část vedla z Třeboně až do Jílovic prakticky rovně. Tady u muzea čekala na účastníky třetí zvláštní zkouška a odevzdání jízdního průkazu. Nám se líbila partie ze Zalin přes Zvíkov s kapličkou, tvrzí z 15. století a vracákem před hospodou až do Lišova. Kousek za obcí se trať napojila u Hrutova na dopolední část, která v protisměru dovedla účastníky do cíle v Hluboké.Na start se postavilo 107 automobilů a 105 motocyklů do roku 1940, dále třináct strojů Harley Davidson a tři desítky mladších vozidel členů pořádajícího Veteran clubu České Budějovice. Mezi nimi se ještě „motali“ jezdci na stadionech nebo dalších historických vozidlech bez čísel.
Zkusili jsme spočítat jednotlivé značky a došli jsme k čísli čtyřicet automobilových a motocyklových pak tři desítky. Z velkolepé přehlídky motoristické historie se dochovalo jen hodně málo značek.
Pořadatelé také vydávají program se seznamem účastníků a letos dokonce i s přehledným plánkem. Za to je chválíme a přejeme, aby jejich elán vydržel do dalších let.
JL 13.5.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar