Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jindra Štolfa se vrací za volant Škody Favorit

Vedle soudobých vozů startují na Rally Bohemia i historické automobily, ať do Mistrovství ČR historiků nebo v Legendách. Ve startovní listině se vozem Škoda Favorit bývalé třídy A 1300 představí Jindřich Štolfa se Zdeňkem Hawlem.

"Na bohemce odstartujeme se zapůjčenou Škodou Favorit. Jedná se o špičkově připravený vůz, pocházející z dílny Vlastimila Čuřína. Náš nově připravovaný závodní speciál je stále ve fázi přípravy. Moc se na návrat za volant soutěžního Favoritu těším," přibližuje změnu techniky ex-tovární jezdec Jindřich Štolfa. A bude to návrat do tohoto vozu opravdu nostalgický.


Posádka Štolfa - Hawel s ním dosáhla na první velké úspěchy. Ve fantastické sezóně 1991 skončili v celkovém pořadí Mistrovství ČSFR na třetím místě a stali se mistry v prestižní kategorii A 1300. Třešničkou na dortu pak bylo absolutní vítězství v Rallye Gemer Dobšiná.


„Jindrovi tohle auto náramně sedlo do ruky a dokázal s ním zajet i řadu dalších skvělých výsledků nejen na domácích tratích. V Krumlově jsme dojeli druzí a v Příbrami třetí absolutně. Další kvalitní umístění pak zajel s Mirkem Fantou," vzpomíná na období s Favoritem spolujezdec Zdeněk Hawel. A právě na bohemce uplyne neuvěřitelných osmadvacet let od chvíle, kdy se naposledy objevila na startu "trojkombinace" Štolfa, Hawel, Škoda Favorit.


Jindřich Štolfa jel bohemku dvacetkrát, Zdeněk Hawel více jak desetkrát a oba ji považují za svojí domácí soutěž. Majitel vozu Vlastimil Čuřín se v rally pohybuje od roku 2012 a většinou ho naviguje Václav Vorel.


„Letos je to se sponzory díky coroně všeobecně horší a my jsme rádi, že se můžeme spolehnout na pomoc zejména firem Böllhoff s.r.o., Ekoflora Liberec s.r.o., Intervento s.r.o., Ondřej Patka – topenářské práce, LATO Design, Winterflur Čermná v Krkonoších, Kamenictví Josef a David Novotný Čermná v Krkonoších, za což jim moc děkujeme," dodává Zdeněk Hawel.


Letošní Rally Bohemia má trať prakticky obdobnou s loňským ročníkem. Start je 11. července v půl desáté a na posádky čeká první den jedenáct rychlostních zkoušek. V neděli 12. července se startuje již od osmi hodin ráno a na trati bude připraveno sedm měřených úseků. Vítězná posádka přijede do cíle v Mladé Boleslavi v půl čtvrté odpoledne.
Podkrkonošská posádka Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel, absolvovala na Příbramsku necelý týden před soutěží test vozu, při kterém se tým zaměřil na nastavení soutěžního speciálu. Letos plánují odstartovat ještě do tým dvou soutěží v podzimní části sezóny. S jakým to bude vozem, ještě v současnosti neví.




Pavel Vydra 9.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar