Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jindra Štolfa o barumácké Star Rally

Součástí Barum rally Zlín byl také 11. ročník Star Rally Zlín Historic, které se zúčastnil také Jindra Štolfa se Zdeňkem Hawlem na voze Metro. Bývalý tovární jezdec se cítil v náročných podmínkách jako ryba ve vodě a dojel na čtvrtém místě.

„Na silnici byla spousta vytahaného bláta a bylo nutné se plně soustředit a zároveň předvídat, co bude v následující zatáčce," svěřil se zkušený Jindřich Štolfa. "Auto náš tým opět skvěle připravil a mohli jsme se na něj naprosto spolehnout. Myslím, že jsme svojí jízdou nezklamali ani diváky."

Na městské erzetě, které nemá obecně většina posádek v oblibě, neboť díky obrubníkům lze převážně ztratit, začala dvojice Štolfa – Hawel rozvážně jedenáctým místem. V sobotu na klasických erzetách již stoupali pořadím stále výše. Po třech rychlostních zkouškách byli sedmí a před prvním servisem už pátí.

Skvěle zajeli rychlostní zkoušku číslo pět Kudlovice, kdy je porazil pouze celkový vítěz Vlastimil Neumann s Fordem Escort Cosworth. Druhé místo za ex-pilotem formule 1 Tomášem Engem na RZ Semetín je posunulo až na čtvrté místo, které udrželi i po třetí pozici v závěrečné RZ Rajnochovice. „Bylo to náročné, ale opět moc pěkné svezení. Zatímco v seznamovacích jízdách nás provázelo vedro, při soutěži se výrazně ochladilo a pršelo. Nakonec nás od třetího místa dělilo pouhých sedmnáct sekund, a to nám na posledních dvou erzetách nesvítila rampa a my jeli na bludičku", přiblížil další výrazný úspěch podkrkonošské posádky Zdeněk Hawel.

„Auto se na vytahaném blátě smýkalo a Jindra se za volantem hodně snažil – byla to totiž jeho parketa. Musím ještě zmínit vynikající atmosféru mezi posádkami historiků, z čehož máme velice příjemný pocit," pokračoval Zdeněk Hawel.

Cíl nakonec spatřilo sedmadvacet posádek a dvojici Štolfa – Hawel patřilo celkové čtvrté místo za Neumannem, Engem a Krejčou. Svoji třídu F6 vyhráli a ve skupině 5 byli druzí. Celkově vedou v obou zmíněných kategoriích M ČR. A jak viděl výkon druhý spolujezdec a majitel auta Miroslav Krčmář?

„Byl jsem se podívat konečně taky na erzetách, a viděl jsem, jak to vypadá v reálu a musím říct, že dobře. Jindra to vede hezky a i na pohled bylo auto čiperné. Barumka je těžká i za normálního počasí, ale letos to byl mazec. Takové počasí paradoxně Roveru vyhovuje lépe a Jindra toho umí využít. Byl to opravdu heroický výkon, zejména v poslední sekci."

Do konce Mistrovství České republiky historických vozů chybí ještě dvě soutěže – Rally Příbram a Rally Vsetín.


P.Vydra 31.8.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar