Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Jarní veteránské Sosnění v sobotu

V sobotu 18. května se rozburácejí na sosnovském autodromu motory historických sportovních a závodních automobilů včetně formulí F3 a MTX při Jarním Sosnění. Seznam přihlášených se pomalu plní ve všech kategoriích. Bohužel Sosnění koliduje se závodech do vrchu Edda Cupu ve Kdyni

Velice pěkně je obsazena kategorie formulí, i vzhledem k neúčasti některých stálých účastníků. Zatím jsou přihlášeni s formulí 3 Rudolf Böhm, Jaroslav Rezek, Stanislav Profeld kterého doplňuje šest jezdců s formulemi MTX, dále jedna formule Delta a Jan Täubel s vozem Gbelec Sport z roku 1967.


Po jedenácti jezdcích jsou obsazeny také kategorie 2 a 5, když zvláště v nejzajímavější skupině 5 hlásí návrat Jan Šipka s atraktivním originálem Fiat 124 Abarth. V této skupině startuje také několikanásobný mistr republiky v závodech do vrchu Jiljí Chmelař s rychlým Mini Cooper. Jeho manželka Anna Chmelařová se představí s miníkem ve skupině 2. dále jmenujme například Jiřího Šarochu s BMW 2002 či Jaroslava Rejku s Jaguarem XJS.


Program bude v podstatě stejný jako v minulých letech, dopoledne tréninkové jízdy, od 13 hodin pak závody s hromadným startem jednotlivých kategorií. Pořadatelé Czech Classic Car Clubu zvou i majitele závodních a soutěžních historických automobilů, aby své skvosty předvedli při demonstračních jízdách bez měření času.


V pravém double deckeru Leyland, který patří neodmyslitelně k Sosnění, se bude opět podávat lahodná čerstvě pražená káva. Vstupné diváci neplatí.


Více info na www.veteranskerojeni.cz


JL
18.5.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar