Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

DS3 Crossback
 

Jarní cyklus přednášek ve škodováckém muzeu

Na své si v sálech mladoboleslavského ŠKODA Muzea tentokrát přijdou příznivci motoristického sportu a designu, pozornost bude věnována historii výrobního závodu ŠKODA v Kvasinách a také si připomeneme hlavní milníky vývojové řady vozidel Laurin & Klement/ŠKODA s alternativními pohony.

2.dubna od 17:30 h v sále L&K Fórum
Designové perly ze závodní historie ŠKODA

Michal Velebný s Danielem Petrem, přední znalci angažmá mladoboleslavské automobilky na poli motorsportu, ukáží na vybraných vozech, jak se měnil pohled konstruktérů na estetiku a účelnost karoserií soutěžních či závodních speciálů. Podrobněji se budou věnovat vozům L&K FCR, ŠKODA POPULAR Special, ŠKODA Sport, Supersport, Š 1100 OHC, Spider či FABIA WRC. Návštěvníci se dozvědí, jakou roli sehrál vývoj technických předpisů, či nakolik se do výsledných tvarů karoserií promítly nové poznatky v oboru aerodynamiky.


7.května, od 17:30 h v sále L&K Fórum
Kvasiny - 70 let s okřídleným šípem


V říjnu uplyne 70 let od chvíle, kdy se továrna v Kvasinách stala součástí rodiny výrobních závodů značky ŠKODA. V roce 1949 se přitom již mohla pochlubit 15letou tradicí v produkci automobilových karoserií. Autorem této přednášky bude pan Bohuslav Čtvrtečka, jehož rodina je s historií výroby v Kvasinách dlouhodobě spojena. Návštěvníci ŠKODA Muzea se seznámí nejen se základními informacemi o jednotlivých etapách vývoje závodu, ale také se mohou těšit na řadu zajímavostí i na specifický osobní pohled pamětníka.


11.června, od 17:30 h v sále L&K Fórum
Alternativní pohony - minulost, současnost a budoucnost

Společnost ŠKODA AUTO patří k aktivním hráčům na poli transformace individuální mobility, kde se stále větší pozornost věnuje elektromobilům a hybridním koncepcím. Opírá se přitom o technickou kompetenci, sahající až k prvnímu hybridnímu vozu L&K E „Křižík“ z roku 1908. Později vznikla i řada ryze elektrických vozidel v osobním či užitkovém provedení. V automobilech s okřídleným šípem se však uplatnila také alternativní paliva jako dřevoplyn, ale také svítiplyn, LPG nebo aktuálně používané palivo CNG. Pohled do historie zprostředkuje historik a archivář Lukáš Nachtmann, současný vývoj stejně jako perspektivy dalšího směřování značky představí Martin Hrdlička, vedoucí vývoje podvozku a agregátu ŠKODA AUTO.


Vstup na všechny uvedené přednášky je zdarma a bez předchozí rezervace, v sále L&K Fórum s dostatečnou kapacitou začínají ve výše uvedených termínech vždy v 17:30 hodin. ŠKODA Muzeum se nachází na třídě Václava Klementa 294 v Mladé Boleslavi.
Škoda 28.3.2019


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar