Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Jarní Sosnění - osmdesát veteránů na okruhu

Zajímavou podívanou slibuje seznam přihlášených na Jarní Sosnění, které se uskuteční v sobotu 7. a v neděli 8. května na autodromu v Sosnové. Jedná se o závody a jízdy pravidelnosti historických sportovních a závodních automobilů a formulí. Po oba dny mají diváci vstup zdarma.

V kategorii formulí je přihlášeno celekm patnáct monopostů, přičemž nejpočetněji (7 vozů) jsou zastoupeny formule 3 ze šedesátých let. Premiérově se na závodní trati představí monopost Hella F3 pana Antonína Podzemského. Startovní pole doplní několik strojů MTX 1-01 (Formule Škoda), dále MTX 1-03 a 1-06 (Formule Easter). Zajímavostí je vůz Rulo z roku 1950, s nímž startuje pravidelně Oldřich Hanuš.
Po roční přestávce, vyplněnou mateřskými povinnostmi, se na závodní dráze opět představí Kateřina Trojanová s formulí 3 známého a stále aktivního Zdeňka Křivohlavého. Ale nebude sama, protože i tentokrát jí budou sekundovat Markéta Profeldová a Pavla Vovsová.
Další skupiny jsou už určené výhradně pro cestovní automobily, a to jak sportovní nebo závodní speciály. Vzhledem k tomu, že Jarní Sosnění pořádá Czech Classic Car Club tak značné zastoupení mají britské značky Triumph, Austin Healey, Mini, Lotus, MG, Jaguar, vyrobené převážně v šedesátých a sedmdesátých letech. Pouze malý Austin Seven pochází z roku 1938.
Jak jsme už avizovali v předchozí zprávě, s rychlým Mini bude startovat několikanásobný mistr republiky v závodech do vrchu ze sedmdesátých let Jiljí Chmelař, jehož jízda je lahůdkou pro oko diváka.
Mezi nejrychlejší automobily budou patři dva vozy Audi Sport Quattro s Petrem Žáčkem a Jiřím Ulipem za volantem. Diváci se mohou také těšit na čistokrevný Fiat 124 Abarth Jana Šipky, soutěžní prototyp Škoda 130 LR/H Petra Daníčka, kopcový Ford Escort Pavla Maiera a další zajímavé automobily z let minulých.
Po oba dny začíná program od 9 hodin tréninkovými jízdami, po obědě jsou pak na programu závody jednotlivých kategorií a jízdy pravidelnosti. Vstupné ani parkovné se neplatí a možný bude i vstup do depa.
Pro nejmenší diváky budou v sobotu po poledni k vyzkoušení šlapací „formule“ firmy BERG na malé trati za hlavní tribunou, aby si také mohli vyzkoušet chuť závodů a pro všechny celou akci doplní pojízdná kavárna v anglickém doubledeckeru.
Další informace je možné získat také webové adrese www.veteranskerojeni.cz


J.Lasík,
4.5.2011

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar