Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jarní Sosnění historiků v sobotu 27.května

Czech Classic Cars Club a spřátelený Dvůr Lobeč mají letos v plánu uspořádat opět tři akce pro historická vozidla. První bude květnové Veteránské Jarní Sosnění, druhou Veteránské Rojení v Lobči a sezonu zakončí v září Podzimní Veteránské Sosnění.

První akcí bude v sobotu 27.května Jarní Sosnění. Oblíbené závody historických automobilů a formulí „Sosnění“ dozná letos menší změny. Majitelé automobilů a formulí se mohou přihlásit do jedné ze čtyř vypsaných kategorií (kromě jízdy pravidelnosti), které budou pro obě Sosnění totožné. Během dvou závodů tak jezdci absolvují čtyř bodované jízdy nového seriálu Laureta Cup. Na konci sezony předá prvním třem nejúspěšnějším jezdcům každé třídy ceny pan Jaroslav jelínek, majitel škodováckého dealerství Laureta a bývalý tovární jezdec Škoda.


Další změnou je postavení na startovním roštu. Pro první závodní jízdu budou automobily seřazeny podle dosažených tréninkových časů. Pro druhou jízdu se otočí tréninkové pořadí prvních čtyř jezdců, ev. šesti jezdců (podle počtu automobilů). To znamená čtvrtý, resp. šestý z tréninku startuje jako první, pátý jako druhý atd.


Jízdy se budou bodovat 20-15-12-10-8-6-4-3-2-1.


Startovní listiny se pomalu ale jistě plní, v tuto chvíli je největší zájem o závody formulí 3 a monopostů MTX, ale i jiné třídy se plní. Tak, kdo máte sportovní nebo závodní automobil, vyrobený do roku 1985 a chcete si zazávodit, potom neváhejte. Během jednoho dne vás čekají dvě tréninkové a dvě závodní jízdy.


Anebo se přijďte jen podívat, vstupné se neplatí.
JL 5.5.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar