Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jarní Retro garáž opět nabídne aukci

Do dubnové aukce chystáme jako vždy pestrou nabídku celkem 20 historických vozidel. Jako už tradičně budeme dražit nejmenší československé mopedy, dospělé a velmi vzácné motocykly a samozřejmě nebudou chybět ani krásné automobily.

Některé kousky z jarní nabídky jsou prakticky nesehnatelné. Jedná se tak o skvělou investiční příležitost. Retro garáž se koná v sobotu 22.dubna na výstavišti v Lysé nad Labem.

BLOK Č.1

Jako obvykle startujeme malými, typicky Československými mopedy Jawa Pionýr, Stadion S11 nebo Stadion S22 s vyvolávací cenou 1 Kč. Pak se dostaneme k větším kouskům jako jsou Kývačky nebo skútry Čezeta.
Zásadními položkami tohoto bloku jsou Jawa-ČZ 350/354 se sajdou a pávem po špičkové a precizní renovaci a určitě to bude i hodně kontroverzní Čezeta 506 - elektrický skútr vyráběný v letech 2018 -2019. Dnes již zkrachovalý projekt, který dle očekávání narazil na příliš vysokou cenu. Vzhledem k počtu vyrobených kusů určitě velmi zajímavý stroj.


BLOK Č.2

Krásná kolekce celkem 5 motocyklů. První čtyři Jawy se vyznačují fantastickým původním a originálním lakem a stavem, kdy první je luxusní Sportka 250 ve slonové kosti, další 3 z jsou vzácné exportní edice (2x vývozní verze pro Neckermann, 1x vývozní verze pro USA trh. Posledním motocyklem tohoto bloku je krásná Jawa 500 OHC 15/02 po renovaci.


BLOK Č.3

Nabídne celkem sedm automobilů. Startujeme "lidovkou" a opravdu krásně zachovalým Favoritem z Tuzexu. Dále už pokračujeme dražšími a sběratelsky zajímavými stroji jako je např. Škoda Garde cabrio (jen pár vyrobených kusů). Předpokládám, že velké emoce a diskuze bude budit vojenský Gaz 69, což je zcela nový, nikdy nepoužitý vůz získaný z vojenských skladů na Ukrajině.
Dalšími zásadními položkami budou zcela jistě krásná Tatra 54/30 taxík a valníček Wikov 7/28, oba kusy jsou pro špičkových a precizních renovacích.

Automobily pak zakončíme dobročinnou aukcí, ve které vydražíme mostecký safety car "Bába", což je Škoda Octavia RS první generace, který tam sloužil skoro 20 let, přičemž celý výtěžek půjde na mosteckou nadaci.


https://www.retro-garaz.cz/
https://www.retro-garaz.cz/nadchazejici-aukce/


PK
9.4.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar