Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Jarní Retro Garáž opět nabídne aukci historických vozidel

V pořadí již 13. aukce, která se uskuteční v sobotu 27. dubna na výstavišti v Lysé nad Labem, bude historicky největší co do počtu dražených položek. Celkem nabídne 31 vozidel a je rozdělena do 3 aukčních bloků.

Nabídka je velice pestrá. Jako už tradičně budeme dražit nejmenší československé mopedy, dospělé a velmi vzácné motocykly a samozřejmě nebudou chybět ani krásné automobily. Některé kousky z jarní nabídky jsou prakticky nesehnatelné.


BLOK Č. 1 (11:00 – 11:35)

Dopolední aukce zahájíme malými legendárními stroji. Zahřívací položky tak budou moped Jawetta Standard, Stadiony S11 a S22, Pionýry 555 a 550 a dokonce i Manet 90 dvoupíst. Všechny položky prvního bloku mají vyvolávací cenu symbolickou 1 Kč.


BLOK Č. 2 (12:30 – 14:00)

Blok č. 2 nabídne celkem 17 špičkových motocyklů. Mezi nimi budou oblíbené tuzemské sběratelské kousky jako Jawa 350/638 (uloženka s pouhými 171 km), Jawa 250/590 Sport, Jawa 250/362 Californian, skútr Čezeta 502 nebo i předválečné stroje Jawa 100 Robot, Jawa 175 Speciál, ale i ČZ 175 Standard. Dražitele zcela jistě zaujme série vzácně původních Péráků (všechny 3 typy Janeček, Zbrojovka, komunista) nebo raritní Ogar 350.

Vrcholem motocyklové nabídky pak bude hned několik vzácných a prakticky nesehnatelných strojů jako je originální Jawa 500 OHV Rumpál, Jawa 500 OHC 15/01 po naprosto špičkové renovaci, ale i nesmírně raritní soutěžní stroj Jawa 500/682 Bitrak nebo exotický britský motocykl BSA 500 OHV Blue Star.


BLOK Č. 3 (14:30 – 15:30)

Třetí aukční blok bude už tradičně patřit automobilům, konkrétně 8 kusům. Nabídka je jako obvykle velmi pestrá, s maximálním důrazem na exkluzivitu. Podařilo se poskládat takové modely a vozy, které se běžně v inzerci neobjevují, některé se dokonce téměř nedají sehnat. Aukce tak nabídne skutečné rarity jako MTX Roadster nebo Škoda 1000 MBX.


Milovníky předválečných strojů jistě zaujme špičkově zrenovovaná Škoda Populár ve vzácném provedení polokabriolet. Nabídku doplní i zdánlivě obyčejný Favorit ovšem s nájezdem pouhých 7.000 km nebo například naprosto originální a původní Škoda 110R v zářivě žlutém laku.


Co by to bylo za aukci bez jednoho z nejoblíbenějších a nejkrásnějších automobilů tuzemské produkce - Škody Felicie roadster v dokonalém stavu po detailní renovaci? Nejexotičtějším kouskem nabídky však bude bezesporu krásný Fantomasův Citroen DS ID 19.

Aukce však zakončí ještě jedna exotika v podobě vozu Škoda Octavia v unikátní úpravě “camera car“, který sloužil na mosteckém autodromu. Zde se bude jednat o charitativní aukci od 1 Kč, kdy celý výtěžek poputuje na konto nadace Autodromu Most, která peníze použije na podporu mladých sportovců a dětí v mosteckém regionu.

Letos Retro Garáž společně s Aukro navazuje na loňský úspěšný koncept, kdy kombinujeme sálovou aukci na výstavišti s on-line přihazováním na Aukru. Dražitelé tak mohou přihazovat fyzicky na místě v aukčním sále, prostřednictvím telefonisty nebo z pohodlí domova skrze svůj účet na Aukru.

Kompletní aukční nabídku si můžete prohlédnout
https://www.retro-garaz.cz/nadchazejici-aukce/PR
5.4.2024

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar