Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Historik Mobil pro příznivce železniční i motoristické historie

Ve dnech 4. a 6. září se Žitavské hory (Zittauer Gebirge) stanou Mekkou fanoušků parní železnice a veteránů. Nejrůznější historické vlakové soupravy budou o tomto víkendu jezdit na trati Žitavské úzkokolejky. Připravena je také výstava veteránů.

Už v pátek večer lze v rámci vyhlídkového vlaku s jídelním vozem vyzkoušet ochutnávku víkendu prostřednictvím večerního vlaku, který bude v provozu až do 22 hodin. V klimatických lázních Jonsdorf si přijdou na své především příznivci historických automobilů.
Oproti předchozím letům nebude akce doprovázena velkou slavností. Jízdy historickými vlaky s občerstvením a výstava veteránů jsou prioritou, nicméně i letos bude akce stát za návštěvu.


Nádraží Bertsdorf

Regionální prodejci se zbožím od keramiky po odbornou železniční literaturu zvou na procházku nádražím. Nově zrekonstruovaný nákladní vlak ve stylu roku 1910 s lokomotivou typu I.K Nr. 54 se bude prezentovat od pátečního odpoledne na nádraží a o obou víkendových dnech pak v pohybu, v časech dle vývěsky na nádraží.


Nádraží Zittau Süd

V našem výukovém nádraží se mohou návštěvníci v čase od 10 – 18 hodin učit principy fungování zařízení stavědla a hradla, tak jak bylo v letech 1977 až 1996 právě zde v provozu.Lázně Jonsdorf

V klimatických lázních Jonsdorf se zrychlí tep každému příznivci historických automobilů. Už na výstavě historické a současné hasičské techniky před budovou obecního úřadu, a pak určitě na výstavě veteránů přímo na nádraží, kde se v sobotu a v neděli vždy mezi 10 – 18 hodinou budou prezentovat vozidla z automobilové historie továren IFA.


Nové místo – zastávka Jonsdorf

Novinkou letošního ročníku je setkání na zastávce Jonsdorf. Přátelé z Muzea motocyklových veteránů a techniky v Großschönau a Muzea veteránů v Cunewalde předvedou dvou- a čtyřkolová vozidla a členové sportovního klubu ZSG Jonsdorf připravili hry, soutěže a občerstvení pro celou rodinu. Jonsdorfská restaurace „Zittauer Hütte“ bude vařit před zraky diváků a s mobilní pizza-pecí se postará o kulinářské zážitky s italskou příchutí.


Vstupné HISTORIK MOBIL 2020:


Denní vstupné pro sobotu NEBO neděli: 4,00 Euro (snížené) - 6,00 Euro (plné)
Víkend sobota A neděle: 6,00 Euro (snížené) - 10,00 Euro (plné)

https://www.zittauer-schmalspurbahn.de/cz/zazitky-na-draze/historik-mobil/PR 26.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar