Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Historické vozy zaplní v sobotu pražskou opletalku

Veterány, dobové kostýmy, hudba, četníci - to je XI. ročník srazu a výstavy historických vozidel, který se koná v sobotu 20. května od 10 hodin v Opletalově ulici v Praze. Tradiční výstava historických vozidel všech značek pořádaná Autoklubem ČR a Asociací veteran car clubů AČR se těší veliké oblibě.

Přihlásilo se více než 175 vystavovatelů a pořadatelé do letošního programu navíc zařadili Kartingovou akademii pro dětské návštěvníky. Dobovou atmosféru celé akce doplní hudební produkce swingové kapely THE DIXIE HOT LICKS. Tanečnice ze skupiny ARVENA v dobových kostýmech roztančí publikum a pořádek v průběhu výstavy si pohlídá Četnická pátrací stanice Praha.

Více než 175 historických vozidel různých značek bude k vidění přímo v centru Prahy před budovou Autoklubu ČR. Ojedinělými kousky mezi veterány jsou předválečný československý tank Praga LT vz. 38 nebo dvouhlavňový protiletecký kanon na podvozku Praga V3S. Fanoušky vojenské techniky jistě potěší také americká vojenská vozidla značek JEEP, DODGE nebo GMC. Letošní rok je ve znamení 110. výročí Praga a 120. výročí Tatra a obě značky budou zastoupeny v hojném počtu. Tatra z roku 1931 či vozy Praga Mignon z roku 1918 a 1916 a nejstarší Praga Alfa ročníku 1913 stojí určitě za vidění.

Všem vystavovatelům budou na závěr předány pamětní plakety a budou pozváni na volnou prohlídku budoucích výstavních hal Automuzea Praga v původních výrobních objektech firmy Praga v Kolbenově ulici v pražských Vysočanech.

Autoklub ČR a motorsport do programu zařadil Kartingovou akademii pro děti ve věku 5 – 10 let. Tento úspěšný projekt pro nábor malých dětí do motokárového sportu pokračuje již druhým rokem a v letošní sezoně najdete na startovních listinách motokárových závodů již 6 absolventů Kartingové akademie. Veškeré vybavení je dětem zapůjčeno na místě a po hodinové lekci s teoretickou a praktickou částí, v podobě jízdy na vyznačené trati, obdrží diplom absolventa.PR 17.5.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar