Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar 3D Konfigurátor kol

Historické vozy Škoda na zámku Loučeň

Jedinečná soutěž elegance na zámku Loučeň přivítá kolem 60 vozů mnoha světových značek. Chateau Loučeň Concours d’Elegance proběhne 12. a 13. května 2012 pod hlavičkou Mezinárodní federace historických vozidel FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens).

Návštěvníci akce se tak budou moci vrátit do automobilových 20. a 30. let minulého století. Prestižní soutěže elegance se účastní také domácí značka Škoda: Odborná porota i široká veřejnost bude hodnotit vozy Škoda Popular Monte Carlo a Laurin & Klement 110.
Eleganci 20. let připomene Laurin & Klement/ŠKODA, typ 110. Ačkoliv fúze se Škodovými závody znamenala v roce 1925 konec firmy Laurin & Klement, až do roku 1929 se na automobilech objevovala loga obě, což dokumentuje i tento krásně zrenovovaný vůz z roku 1925. Vůz typu 110 vznikl celkem ve 2985 exemplářích a pohání jej čtyřválec o objemu 1944 cm³ s výkonem 30 k. Vůz s třírychlostní převodovkou dosahuje rychlosti 85 km/h. Karoserie je smíšené konstrukce s dřevěným rámem a plechovými panely.
Druhým továrním vozem bude Popular Sport Monte Carlo, kupé z roku 1937 v černé barvě, který prošel renovací v dílnách Škoda Auto. Vůz s typovým označením 909 vznikl pouze v 72 exemplářích v letech 1935 až 1938. O pohon se stará čtyřdobý čtyřválec s rozvodem SV o objemu 1386 cm³, který přináší zadním kolům výkon 30 k. To aerodynamické karoserii stačí k dosažení maximální rychlosti 110 km/h. Převodovka je třístupňová.
Eva Ticová, vedoucí restaurátorské dílny ŠKODA Auto Muzea, k tomu dodává: „Chateau Loučeň Concours d’Elegance je výstava špičkových klasických vozů, která má návštěvníky oslovit stylem a elegancí. Vybrali jsme vozy, které patří z hlediska designu k vrcholům 20. a 30. let.“
Prestižní výstava vrátí návštěvníky i účastníky v čase do meziválečného období první republiky. Atmosféru a lehkost předválečné éry dotvoří dobové oblečení a stylová hudba několika swingových souborů. Pořadatelé očekávají, že Chateau Loučeň Concours d’Elegance přiláká dva až tří tisíce návštěvníků.


JL, 11.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2017 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar