Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Historici v Sosnové také v neděli

Na Jarní Sosnění naváže v neděli 6. května ještě Mogul Driving Historic Motorsport – závody historických závodních a soutěžních automobilů a monopostů F3, doplněné ještě o účastníky tzv. Sosnovského klouzání se současnými automobily.

S nápadem přišel známý veteránista Stanislav Kafky ve spolupráci s Petrem Pavlátem a Milanem Dušánkem z Autodromu Sosnová, a sám také usedne do Škody 1000 MB skupiny 5 po Jaroslavu Bobkovi (na snímku). Ve voze se bude střídat s Miroslavem Svobodou, šéfmechanikem soutěžního týmu Profiko, který jezdí rallye historických automobilů se Škodou 1000. V seznamu startujících najdeme i několik jezdců ze soboty, jako například Petra Daníčka, Vratislava Steuera (Škoda 130 LR po Sivíkovi) nebo Karla Horčíka.
Kromě nejrůznějších škodovek se na autodromu v Sosnové objeví například i Ford Sierra Cosworth soutěžáka Jiřího Navrátila, Opel Ascona 400 Vítězslava Krcha, vrchařskou Alfu Romeo 2000 kolínského Jiřího Švece atd. Nejstarším automobilem na trati bude Renault Dauphine.
Dopoledne od 9 hodin se uskuteční tréninkové jízdy a kvalifikace, od 12.30 pak měřené rozjížďky. Akce je určená pro historické soutěžní a závodní vozy do roku výroby 1990 včetně. Vozidla budou při vloženém závodu rozdělena do tříd podle objemu motoru bez rozdílu roku výroby. Vozidlo bude vybaveno ochranným rámem, hasicím přístrojem a bezpečnostními pásy minimálně na klubové úrovni.
Vozidla budou vypouštěna na trať v takovém intervalu, aby vozidla mezi sebou měla dostatečný odstup. Start a cíl je letmý. Na základě časů z kvalifikace budou vozidla seřazena do měřených rozjížděk. Výsledek bude součtem dvou nejlepších jízd.


JL, 4.5.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar