Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Konfigurátor kol

Historic Kokořínsko se pojede až v březnu

Devátý ročník jízdy pravidelnosti Historic Kokořínsko se uskuteční letos až ve dnech 9. a 10. března opět ve Mšeně a přihlásit se může prakticky každý majitel historického automobilu vyrobeného do roku 1985.

V podstatě stačí vlastnit historický automobil, nejlépe model od padesátých do osmdesátých let a mít chuť si vyzkoušet, jaký máte orientační smyl, respektive jak spolujezdec zvládne navigaci podle šipkového itineráře a dokáže přesně spočítat jízdní dobu ze stanoveného průměru a vzdálenosti.

Historic Kokořínsko je opěr rozděleno na páteční večerní etapu od 18 do 21.00 hodin a sobotní od 9 do 17 hodin s přestávkou na oběd, celkem o délce tři sta kilometrů. Trať povede zčásti po rychlostních zkouškách Rallye Škoda a také malebnou kokořínskou krajinou.

Když se vám bude dařit, tak můžete získat ještě i hodnotnou cenu. Za start zaplatí dvoučlenná posádka 2200 Kč, zahrnující dvě večeře a dva obědy. Řádně a čitelně vyplněnou přihlášku včetně kopie dokladu o zaplacení vkladu je třeba odeslat nejpozději do 25.2.2018. Přihlášku najdete na www.askpraha.cz

Jízda
pravidelnosti se jede za běžného silničního provozu s jízdním průměrem 40 km/h. Do obou etap jsou zařazeny zkoušky pravidelnosti, které zpravidla rozhodují o výsledku.
Ačkoliv se soutěž pořádá na Kokořínsku, a stálí účastníci pomalu znají zdejší silničky nazpaměť, tak pořadatelé vždy okoření trať několika záludnostmi, a nejinak tomu bude i letos. Pokud napadne sníh, což je každoročně velká neznámá, potom se náročnost soutěže ještě znásobí.

Info na www.askpraha.cz


JL
12.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar