Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Historic Kokořínsko s rekordní účastí

Do startu první letošní veteránské akce, kterou bude opět Historic Kokořínsko, zbývá sice ještě měsíc, ale už dnes registrují pořadatelé z ASK Praha 32 posádek, a to ještě neskončila uzávěrka. Pokud všichni dodrží slovo, tak by se mohl pátý ročník dočkat rekordní účasti.

V seznamu přihlášených najdeme i zajímavá jména, jako je například bývalý tovární jezdec Milan Zapadlo se Škodou 1000 MB nebo Zdeněk Křivohlavý, i v osmdesáti letech stále aktivní jezdec s formulí 3. Pojede s Wartburgem 353 a na místo spolujezdce usedne Pavel Šlemín, jeden z našich nejlepších spolujezdců 70. a 80.let. Pamětníci se ještě pamatují na posádku Karel Trojan a Pavel Šlemín. Ale nejvíce zkušeností z automobilového sportu má bezpochyby Jiří Moskal, který startoval několikrát v Rally Dakar nebo několik sezon evropském šampionátu trucků. Začínal se Škodou 100 v závodech do vrchu, z které pak přešel do Formule Easter a na okruhové závody. Pojede se synem a s Lancií Beta Coupe.
Kromě škodovek (deset) jsou přihlášeny posádky s vozy Mini, Ford Escort, Lada, Audi GT Coupe, Saab 99, Fiat 128 a 125p, Ford Granada nebo Ford LTD atd.
Jízda pravidelnosti historických automobilů startuje v pátek 14. února po 17 hodině ve Mšeně noční zhruba dvouhodinovou etapou. V sobotu jsou pak na programu dvě etapy rozdělené přestávkou na oběd. Centrum akce bude tentokrát na plochodrážním stadionu ve Mšeně, kde by se také mohla uskutečnit závěrečná zkouška.
Jediným otazníkem a to hodně velkým je v letošní zimě počasí. A nikdo si nedokáže tipovat, jestli se pojede na sněhu anebo půjde spíš o jarní soutěž.

Více info na www.askpraha.cz

JL,
14.1.2014

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar