Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Historic Jizera se jela po jedenácté

Po stopách bývalé Rallye Jizera Železný Brod (jezdila se v letech 1978–1986) se již po jedenácté uskutečnila orientační soutěž s prvky rallye pravidelnosti Historic Jizera. Organizátoři Přátelé historických strojů Železný Brod ve spolupráci s AMK Železný Brod tradičně připravili krásné tratě úzkými silničkami Maloskalska, Sychrovska a Českého ráje.

A nebyla to jen výletní projížďka. Trať dvoudenní soutěže měřila čtyři sta kilometrů a bylo na ní zařazeno devět měřených úseků pravidelnosti, řada průjezdních kontrol sledujících dodržení trati a samozřejmě časové kontroly. To vše museli zvládnout soutěžící za přísného dodržování pravidel silničního provozu.

Na startu se sešlo šestadvacet posádek s historickými vozy a všechny nakonec dorazily až do cíle v Železném Brodu. Ve startovní listině nechybělo i několik bývalých soutěžních jezdců a spolujezdců. Absolutními vítězi se stali Luboš a Miriam Jandovi s vozem Opel Ascona B před Wartburgem 1000 Miroslava a Zuzany Poláčkových. Třetí skončili Václav Mráz a Hana Zemanová na Škodě Favorit.


Jako přímý účastník mohu potvrdit, že na celé akci panovala příjemná přátelská atmosféra. Velké poděkování patří všem pořadatelům v čele s Ivou a Liborem Bryknarovými. Milým překvapením byla i brožura mapující deset let Historic Jizera s kompletní fotogalerií všech zúčastněných vozů i výsledků všech ročníků.

Historic Jizera je zařazena do seriálu Historic vozů roku výroby 1945–1989 (výjimečně „mladších“). Druhou letošní soutěží bude 1. ročník Historic Pecka, která se uskuteční na Novopacku v okolí známého hradu Kryštofa Haranta 2. a 3. října.


Pavel Vydra 15.9.2020


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar