Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Grand Prix - nový veteránský seriál

Čtyři veteránští nadšenci a organizátoři veteránských akcí – Markéta Profeldová (Zbraslav), Mirek Krejsa (1000 mil), Karel Kubka (Brno Revival) a Ladislav Samohýl (Zlín) tak dlouho přemýšleli, jak zviditelnit veteránský život až se zrodil seriál Grand Prix historických automobilů.

Každý závod je svým charakterem jiný a vlastně až dosud se v případě Brno Revivalu nebo Grand Prix Bugatti v rámci Barum rally jednalo pouze o tzv. demonstrační jízdy. A tak bylo nutné akce sjednotit a vytvořit standardní propozice. Z nich jsme vybrali to nejpodstatnější.


Standardní propozice seriálu GPHA mají přispět ke zvýšení objektivnosti hodnocení a kvality zajištění seriálu. Seriál sjednotil stávající sportovní podniky, jejichž pořadateli jsou kluby nebo soukromé subjekty. Standardní propozice seriálu GPHA nenahrazují zvláštní ustanovení nebo propozice jednotlivých sportovních podniků. Do seriálu jsou započítávány jízdy pravidelnosti pořádané v České a Slovenské republice.


Jízdy pravidelnosti se mohou zúčastnit historické automobily s doložitelnou závodní historií od počátku výroby až do roku výroby 1939 (včetně). Dále jsou povoleny věrné repliky výše zmíněných automobilů.


O výsledku rozhodují zkoušky dodržení předepsaného času pro absolvování předepsané trati ZP. Měření času se provádí s přesností 0,01/0,001 sekundy (bude specifikováno v ZU). Start je pevný s vozidlem na startovní čáře. Každé vozidlo, které není schopno odjet do 20 sekund po signálu ke startu, je potrestáno penalizací a bude pořadateli odtlačeno ze zóny startu (platí pro ZAV). Cíl zkoušky pravidelnosti je letmý, a zastavení mezi žlutým návěštím cíle ZP a panelem Stop je zakázáno pod penalizací 120 sekund (platí pouze ZAV).
Pokud posádka opakovaně nebo podstatně překročí stanovenou průměrnou rychlost, bude potrestána 5000 trestnými body / 5 min oznámena sportovním komisařům.


Při jízdách pravidelnosti na uzavřených okruzích (ZAO) se měří vždy jeden okruh (tajné měření) každé jízdy (např. dvě jízdy po třech kolech). Rozdíl mezi první a druhou jízdou se vyhodnocuje s přesností 0,01/0,001 sekundy.


Výsledky se stanoví jako součet penalizací dosažených na zkouškách pravidelnosti a všech ostatních penalizací vyjádřených v čase. Na trati zkoušky pravidelnosti bude rozdíl mezi skutečným a ideálním časem penalizován.

Pořadatel závodu je povinen vyhlásit první tři jezdce v jednotlivých kategoriích:
- automobily značky Bugatti
- automobily do roku výroby 1915
- automobily od roku výroby 1915
- pohár Elišky Junkové (kategorie pro dámy za volantem)

Absolutní vítěz GPHA bez rozdílu kategorií obdrží na závěr sezóny putovní pohár prezidenta Autoklubu ČR.KALENDÁŘ ZÁVODŮ

1000 mil Československých 13. – 15. 6. 2019

Brno Revival 29. – 30. 6. 2019

Grand Prix Bugatti 16. – 18. 8. 2019.

Zbraslav–Jíloviště 7. – 8. 9. 2019


JL 3.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar