Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Grand Prix Bugatti zahájí 50. Barum Rally Zlín

Srdce milovníků nádherných automobilových veteránů po roční odmlce opět zaplesá. Už neodmyslitelně patří k Barum Czech Rally Zlín tradiční akce pod názvem GRAND PRIX BUGATTI ZLÍN.

Fanoušci motorismu uvidí na trati městského okruhu a na výstavě před zlínským zámkem v parku Svobody nádherné historické závodní automobily z dvacátých a třicátých let včetně oblíbených bugatek. Fandové zhlédnou tyto krásné a nablýskané vozy s nostalgií dávných let od pátečního odpoledne na výstavě před zámkem v parku Svobody a zavzpomínají na dávné doby rodícího se automobilového sportu.

GP Bugatti Zlín je opět součástí Grand Prix historických automobilů pod patronací Autoklubu České republiky, který letos čítá tři podniky. Pořadatelský tým pod vedením Ladislava Samohýla připravil pro letošní ročník pár změn.

Krásné bugatky a historická vozidla už pevně zakotvily v pátečním programu zlínské rally. Nádherné závodní vozy z minulých let se objeví po trase divácké Super rychlostní zkoušky v centru krajského města Zlína. Při letošním devátém ročníku došlo k několika úpravám. Start a cíl bude nově umístěn v prostranství před zlínským zámkem na Gahurově ulici před vjezdem na nadjezd u autobusové zastávky. Startovní procedura se neuskuteční stylem Le Mans.

„Městská erzeta se letos jede na rozdíl od předchozích let v obráceném směru a z důvodů organizace jsme přesunuli startovní prostor. Letos přistupujeme k omezení počtu startujících, ale na druhou stranu dochází ke zkvalitnění startovního pole. Záměrem naší snahy je uspořádat opravdový závod bugatek. Chceme upřednostnit kvalitu před kvantitou,“ upřesnil Josef Tlusťák, tajemník GP Bugatti Zlín. Bugatky a historické vozy budou vystaveny na výstavě pro širokou motoristickou veřejnost k obdivu u zlínského zámku od 14 hodin, 1. jízda je na programu v 17 hodin, druhé poté o hodinu později. V 17:30 hodin se uskuteční exhibiční jízda historických vozidel.

Organizátoři evidují v hlavním závodě GP Bugatti Zlín například vozy Bugatti různých typů včetně označení 13, dále vozy Sénéchal SS, MG-KN Kompresor, Alfa Romeo 8C, Alvis TA 14 sport, Aston Martin 15/98, Amilcar CGS, Wolseley Hornet V6, Jaguar SS 100, Bentley 4,5l Blower a další. Ve startovním poli se objeví i významné osobnosti jako například vyhlášený český kardiochirurg a uznávaný lékař Jan Pirk na voze Bugatti 13.


„Pan profesor se netají velkou láskou k veteránským autům, dokonce pár skvostů má ve své sbírce. Poprvé ve Zlíně startoval jako automobilový závodník v roce 2014 a pokud mu to pracovní a další okolnosti dovolí, jezdí k nám pravidelně. Letos poveze opět startovní číslo 1,“ pověděl Josef Tlusťák. Na městském okruhu pojede opět vůz Mercedes-Benz 1908 GP, který v předloňském roce za volantem s Ladislavem Samohýlem nespatřil šachovnicový cíl. „Letos chystáme překvapení. Za volant se posadí Wolfgang Bremm, generální ředitel společnosti Mercedes-Benz Cars Česká republika,“ uvedl Tlusťák. I při devátém díle je do programu akce vložena ukázková jízda historických vozidel různých automobilů jako například Laurin & Klement MS, MG Magnete, dále Škoda 1100 OHC, Mercedes Benz Cabrio, Auburn 8/88 Speed, Austin-Healey 100/6, Chevrolet Corvette C3, Jaguar E-Type, Volvo 121 Amazon, Porsche a další. Tato vozidla, která nejedou na čas, budou kroužit po městském okruhu v čase od 17:30 do 18 hodin.


IX. ročník GRAND PRIX BUGATTI ZLÍN 2021


Pátek 27. srpna – časový program
14:00 – 17:00 hod., 19:00 – 20:00 hod. – výstava historických vozidel pro veřejnost v prostorách před zámkem ve Zlíně
17:00 – 17:30 hod. – start GP Bugatti Zlín, 1. jízda, start ulice Gahurova (3 kola)
17:30 – 18:00 hod. – exhibiční jízda historických vozidel
18:00 – 18:30 hod. – start GP Bugatti Zlín, 2. jízda, start ulice Gahurova (3 kola)
20:00 hod. – vyhlášení GP Bugatti Zlín (park Svobody u zlínského zámku)

Dalši informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.
RO 24.8.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar