Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Glasurit Classic Expo - začátek nové tradice

Přec třemi roky dostali pánové Martin Apeltauer a Petr Dufek nápad uspořádat motoristickou výstavu se zvodní tematikou s názvem Racing Expo. O rok později přidali k tomu ještě Glassurit Classic Expo a letos už proběhl třetí ročník.

Všichni, s kým jsme mluvili, jak vystavovatelé, tak návštěvníci se shodli na tom, že veletrh udělal velký skok kupředu, hlavně pokud jde o kvalitu, Dvě haly zaplnily desítky automobilů a motocyklů současných i minulých. Celkem zhruba dvě stě padesát exponátů.

Dnes se vrátíme ještě ke Glasurit Classic Expo, které se oproti rozšířilo a stejně jako vloni mu vévodil stánek největších veteránských akcí u nás. Zasloužili se o něj manželé Markéta a Standa Profeldovi za pomocí dětí Honzy a Terezky a pochopitelně také Mirek Krejsa. Návštěvníci si tak mohli do svých diářů poznamenat s předstihem termíny akcí:


4. – 6. června 1000 mil československých

20. – 21.června Brno Revival

28.srpna Grand Prix Bugatti

5.září Zbraslav Jíloviště


Ale také so mohli prohlédnout opravdové veteránské skvosty. K tomu dvě formule 3 – Magda po Jaroslavu Vlčkovi a F3 Wartburg po Zdeňku Křivohlavém, který s ní ještě před několika lety jezdil. V roce 2018 nás bohužel opustil ve věku 84 let. Naštěstí vůz získal Standa Profeld, a tak je v dobrých rukou. Velice dobrým tahákem byly i panely přibližující Elišku Junkovou, ale i jiné osobnosti jako například Václava Vondřicha. „Trochu jsem se bála, že návštěvníky nebudou zajímat, ale byla jsem mile překvapena, kolik lidí si fotografie prohlíželo a pročítalo texty,“ řekla paní Markéta Profeldová.

Největší expozici připravila společnost Engine Praha, tady si mohli návštěvníci historické vozidlo koupit nebo případně i vydražit. Je vidět, že se nám zřejmě rodí začátek nové tradice.

Za zajímavých automobilů vzpomeňme ještě Berliet IV 7C z roku 1923, Morris Minor (1932), Alfa Romeo Touring (1939), Audi VW Frint Gläser (1933), závodní hakar nebo Tatra 602 Sport, Maserati Ghibli (1967) atd.

Přejme si, aby si na Classic Expo našly cestu také veteránské kluby pořádající zajímavé a kvalitní akce jako jsou Rallye Křivonoska, Studenecké míle, Veteránské Rojení, Mělnický okruh, Domažlice a mnoho dalších. Pořadatelé South Bohemia Classic už pochopili, že reklama je důležitá. Odprezentovali nejen jedinečnou akci SBC ve dnech 4. a 5.září, ale také novinky – jednodenní Springs Classic v sobotu 18. dubna se startem v Písku.

Výstavu to jedině obohatí stejně jako třeba prezentace muzeií. Muzeum sportovních a závodních vozů v Lánech, Muzem amerických veteránů v Nové Bystřici, Muzeum Jawa rodiny Miclíků, Muzeum Amerik v Lužné apod.


JL 12.11.2019


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar