Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Festival historických užitných vozidel

Jednačtyřicátý ročník Internationaal Historisch Festivalu se konal poblíž poklidného holandského městečka Panningen, které se nachází na severu nizozemské provincie Limburg. Po dvouleté přestávce způsobené covidem se letos opět uskutečnila největší akce pro historická užitková vozidla v Evropě.

Jenom traktorů bylo vystaveno a předváděno přes 800 a stabilních motorů téměř 500. Nejstarším exponátem byl stabilní motor anglické výroby z roku 1901. Byly vystaveny celé kolekce traktorů Lanz Buldog, John Deere a řady dalších značek, včetně českých Zetorů. V několika sektorech výstavní plochy byly stroje předváděny při práci nebo při různých soutěžích – úpravy terénu, zemní práce, orba, soutěž v tahu. Kromě traktorů a stabilních motorů byly k vidění i nákladní automobily, různé zemědělské nářadí a velkou pozornost vzbuzovala rozsáhlá skupina obytných maringotek, které vytvářely svojí vlastní úžasnou expozici.


Nizozemci se pochlubili i předváděním tří párů holandských chladnokrevníků, což je poměrně mladé plemeno těžkých tažných koní. Pořadatelem festivalu je holandská federace pro historickou zemědělskou techniku.


Pořadatel by zcela jistě přivítal i české účastníky, ale veteránisté z Čech a Moravy se zatím této významné akce nezúčastnili pro velkou vzdálenost a obtížnost dopravy výstavních exponátů.
V příštím roce by se měl festival konat 29. a 30. července.


Autoklub České republiky 8.8.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Muzeum Lomnice nad Popelkou
Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar