Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Emil Triner zahájí výstavu Půlstoletí Rallye Český Krumlov

Rallye Český Krumlov zažije v letošním roce velký historický milník. Jednu z nejstarších tuzemských sportovních akcí čeká v květnu již 50. ročník. Při příležitosti významného jubilea připravil organizační tým expozici, která bude v březnu k vidění ve výstavní síni Kina Kaplice.

Akce vypukne v neděli 12. března vernisáží, kterou ve 14 hodin osobně zahájí absolutní vítěz českokrumlovské rallye z roku 2001 Emil Triner. Bývalý tovární jezdec týmu Škoda Motorsport a miláček tisícovek fanoušků je totiž ambasadorem 50. Rallye Český Krumlov.

Výstava s názvem Půlstoletí Rallye Český Krumlov nabídne plakáty, fotografie a další historické artefakty s tematikou jihočeské automobilové soutěže, k vidění bude originální kombinéza a další závodní vybavení rekordmana v počtu absolutních triumfů Romana Kresty či rozpisy a vítězné poháry jeho navigátora Petra Grosse. Expozice bude doplněna ukázkou modelů soutěžních vozidel ze sbírky kaplického příznivce rychlých kol Petra Danihlíka.

Součástí odpoledního programu vernisáže výstavy bude ukázka skutečných závodních vozidel na prostranství před kinem, autogramiáda Emila Trinera nebo závody rádiem řízených RC modelů, které budou zdarma k dispozici pro všechny příchozí návštěvníky.


PR 24.2.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar