Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Ecce Homo Historik a Rallye Ecce Homo již o víkendu ve Šternberku

O víkendu 10. – 11. září budeme ve Šternberku hostit přes dvě stovky historických automobilů a motocyklů, staré vždy minimálně 40 let. Proběhne tradiční výstava, Rally Ecce Homo Historic po okolí a jízdy pravidelnosti na legendární trati Ecce Homo.

Současně s Ecce Homo Historic proběhne doprovodný program na náměstí, Šternberské slavnosti, který bude zahájen už v pátek v podvečer.


V sobotu 10. září si nenechte ujít výstavu automobilové historie, těšit se můžete například na pana Milana Pavlisku s krásným vozem Buick sadanete z roku 1946, pana Ludvíka Hájka se Zbrojovkou Brno Z4 z roku 1933 nebo třeba Martina Kadlece s Aero Minor 2, rok výroby 1948. I mezi motocykly najdeme několik unikátů, např. motocyklový stroj pana Bezděka z veteránského klubu SKAM Olomouc, ČZ 250 Tourist z roku 1936.

Účastníci jsou rozděleni do třech kategorií, do roku výroby 1955, do 1970 a poslední do 1980. U Mariánského sloupu můžete navštívit samostatnou výstavu Porsche Classic Clubu s krásnými vozy Porsche.

V pravé poledne vyhlásíme na Hlavním náměstí výsledky anket, kde budeme hodnotit třeba dobové oblečení účastníků, vyhlásíme ale také diváckou anketu. Sami si během výstavy můžete zvolit svého favorita.

Ve 12:45 odjedou veteráni z výstavy na Rally Ecce Homo Historic. Trať je předem neprozrazená, účastníci dostanou itineráře přímo před startem. Po skončení rally čeká účastníky společná večeře.


V neděli se přijďte podívat na start nebo k trati Ecce Homo, účastníci budou absolvovat dvě tréninkové a dvě soutěžní jízdy pravidelnosti. Kdo z účastníků bude mít nejmenší rozdíl mezi dvěma soutěžními jízdami, stane se vítězem. Tento způsob vyhodnocení jízd je zvolen z toho důvodu, aby mohl vyhrát i ten nejpomalejší účastník. Po skončení jízd vyhlásíme vítěze před budovou Městského úřadu na Horním náměstí 16 ve Šternberku, vyhlášení můžete očekávat kolem 17 hodiny.


Letošní ročník je výjimečný, od obnovené historie EH Historic počítáme letos již 30. ročník a k této příležitosti má akce Ecce Homo Historic nyní svou patronku. Stala se jí známá česká herečka Markéta Hrubešová, která bude na akci s námi. Přijďte si pro fotku, podpis nebo si jen popovídat.
Markéta Hrubešová nebude jedinou známou osobností o tomto víkendu ve Šternberku. V rámci Šternberských slavností vystoupí například známá česká zpěvačka Monika Absolonová. Na její koncert můžete přijít v sobotu ve 20:30 hod. Kromě Moniky Absolonové se můžete těšit také na zpěváky Juliana Záhorovského nebo Marcella. Dále vystoupí skupiny Verona, Ukulele Troublemakers, Cabo Wabo, Kameron, Blues Power, Zvláštní zóny a další. V rámci slavností vystoupí právě i Markéta Hrubešová se svojí kuchařskou show.


Součástí slavností je i letos Pivní festival – přehlídka malých a středních pivovarů. Zveme Vás na pivo Huhňák, pivo Hasič Bruntál, Nachmelená opice a další lahodný mok přiveze pivovar Valášek, Lišák Topolany, Zašová, Polička a nebude chybět ani skvělé pivo ze šternberského minipivovaru. K pivu nabízíme velký výběr občerstvení.Seznam vozidel najdete na: http://www.eccehomo.cz/akce/eh-historic/seznam-prihlasenych/


MSCH
6.9.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar