Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dvorské toulky do Ratibořic

aneb mezi Labem a Úpou, tak zní název veteránské akce, která se již po osmnácté uskutečnila o víkendu. Před Safari ve Dvoře Králové nad Labem sešlo na sto dvacet vozidel, aby si jejich majitelé užili i za nepříznivého počasí pěkný den.

Oproti minulým rokům byla slabší účast předválečných automobilů, napočítali jsme jich dvacítku včetně nejstaršího Fordu T z roku 1911. Větší pozornost na sebe poutal ale Buick Special Coupe z roku 1929. Francouzský Chenard Walcker, rok 1927 holandských manželů jsme viděli jen na podvalníku. Jindra Synek, pořádající Studenecké míle, si vyrazil s krásnou Pragou Piccolo Phaeton, vyrobenou před 95 roky. Zbytek startovního pole doplnily převážně automobily Tatra a Aero.


Jak jsme se zmínili, převažovaly youngtimery, z nichž „měly navrch“ nejrůznější škodovky s motorem vzadu. Napočítali jsme jich minimálně dvacet nejrůznějších typů. Na náš vkus až příliš. Z mladších ročníků a automobilů, které nebývají častými hosty veteránských akcí připomeňme třeba Opel Commodore, Ford 20M Taunus, Wolseley Hornet mk2, Rolls Royce Silver Dawn atd. Pěkná byla i přehlídka amerik, jako například Cadillac De Ville, Cadillac Seville, Chevrolet Impala, Cehvrolet Corvette…


Toulky začaly tradiční ranní projížďkou safari parku, bohužel prakticky bez zvířat. Zblízka byly k vidění byly jen dvě žirafy, z dálky občas antilopy nebo pštrosi či bůvolové. Stádo pózujících zeber se rozuteklo s příjezdem prvního vozu. Další trasa vedla kolem Zvičiny do Hořic, kde byla přestávka v kempu motocyklových závodů.


Poté, už spíš za deště se jelo do zámeckého parku v Ratibořicích, ale tady se juž rozpršelo a účastníci se začali rozjíždět k domovům. Bohužel z našeho pohledu nebylo na trase mnoho pěkných míst k fotografování, a tak snad za rok bude trať třeba zajímavější.Toulky uspořádal opět old-racing club společně se ZOO Dvůr Králové
JL 14.8.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar