Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Domažličtí přichystali již 48.ročník jízdy veteránů

Veteran car club Domažlice ve spolupráci s Městem Domažlice připravil na sobotu 20. srpna tradiční mezinárodní Jízdu spolehlivosti historických vozidel. Půjde o již 48. ročník pořádaný bez přerušení, což domažlickou jízdu řadí mezi nejstarší akce svého druhu v naší republice.

Je opět vypsána pouze pro automobily a motocykly do roku výroby 1955, což spolu s obvyklou účastí majitelů veteránů nejen ze sousedního Bavorska, ale i z východoněmeckého Saska zaručuje velmi pestré a zajímavé startovní pole. Přihlášeno je 33 automobilů a 55 motocyklů.


To potvrzuje i pohled do předběžné startovní listiny. Mezi motocykly nechybí značky Čechie-Böhmerland, Indian, Ariel či BSA z 20. a 30. let, mezi stroji poválečného data výroby určitě zaujme u nás velmi zřídka vídaný Nimbus 750.


Mezi předválečnými automobily upoutají závodní vozy DKW, Praga Alfa v provedení pro 1000 mil československých či sportovní Salmson Grand Sport. Příznivci luxusu se mohou těšit na dva majestátní Rolls-Royce, jeden z roku 1938, druhý s datem výroby 1953. Nejpočetnější zastoupení mezi motocykly i automobily mají pochopitelně české značky.


Nejstaršími přihlášenými stroji jsou Indian Big Chief z roku 1924 a dvojice jen o rok mladších automobilů – Laurin a Klement hasičů z nedalekého městečka Kdyně a Dodge 116 Roadster jednoho ze saských účastníků.


Organizačním centrem veteránské jízdy bude opět autokemp v obci Babylon, kam budou první účastníci přijíždět již během pátečního podvečera. Start bude v sobotu 20. srpna od 11 hod. na domažlickém náměstí, ale již přibližně o hodinu dříve tam budou všechny zúčastněné stroje vystaveny, aby si je zájemci o motoristickou historii mohli v klidu prohlédnout.Trasa jízdy bude letos směřovat do Kolovče, kde jezdci budou mít přestávku na oběd. Do cíle v babylonském autokempu budou první soutěžící dojíždět již krátce po 14. hodině.
Jízda veteránů samozřejmě nemůže být rychlostním závodem. O tom, kdo si domů odveze poháry z chodské keramiky, rozhodne počet trestných bodů získaných při plnění úkolů na trase. Jeden z nich budou soutěžící plnit na náměstí ve Kdyni, odkud se vydají na kultovní úsek západočeského motorsportu, do proslulých serpentin pod vrchem Koráb.Jan Pek 10.8.2022Pozn. redakce: Pořadatelé z Domažlic by mohli jít příkladem ostatním. Na stránkách amk.domažlice.cz najdete jak přehlednou mapku celé trasy, tak seznam přihlášených účastníků včetně vozidel a roku výroby.


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar