Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Do třech objektů NTM v sobotu vstup zdarma

Národní technické muzeum se v sobotu 8. září připojuje ke Dnům evrop-ského dědictví, které se každoročně v září pořádají, a zpřístupní tři objek-ty – hlavní budovu muzea na Letné, Centrum stavitelského dědictví Plasy a Železniční depozitář v Chomutově – pro návštěvníky zdarma.

Dny evropského dědictví mají za cíl přiblížit široké veřejnosti národní kulturní dědictví. Národní technické muzeum, které ve svých expozicích a vý-stavách prezentuje cenné doklady naší technické historie i současnosti, se k nim připojuje již tradičně.V hlavní budově Národního technického muzea na Letné si mohou návštěvníci prohlédnout 16 stálých expozic a několik výstav, např. výstavu věnovanou historii cyklistiky s názvem „Fenomén Favorit.“ Každou hodinu se budou konat zdarma komentované prohlídky muzea. Pro menší návštěv-níky je připravena oblíbená dětská chemická laboratoř Kids’Lab. Vstup do expozice Uhelný a rudný důl zůstává zpoplatněn.


8. 9. 2018 vstup zdarma. Otevírací doba 9:00 – 18:00. Více www.ntm.cz
Komentovaná prohlídka muzea a workshop Kids’Lab- dětská chemická laboratoř zdarma.
Komentovaná prohlídka expozice Uhelný a rudný důl je zpoplatněna.
Komentované prohlídky muzea a workshop Kids’Lab je možné si předem rezervovat na http://vstupenky.ntm.cz nebo se po příchodu registrovat na pokladně muzea.Centrum stavitelského dědictví NTM v Plasích je umístěno v nově opraveném hospodářském areálu památkově hodnotného kláštera. Navštívit je zde možné stálou Expozici stavitelství, kde je atraktivní formou podle jednotli-vých etap stavby budovy představena stavební historie, stavební hřiště a tři výstavy. Probíhat budou komentované prohlídky Dvora stavebních řemesel s programem „Jak mistr Ondřej k zednické lžíci přišel“ a komentované pro-hlídky Expozice stavebně-historického průzkumu.

8. 9. 2018 vstup i komentované prohlídky zdarma. Otevírací doba 9:00 – 17:00.
Více www.muzeum-plasy.cz
V
Železničním depozitáři NTM v Chomutově si zájemci o železniční historii mohou prohlédnout velkou část největší státní železniční sbírky u nás – na 100 kolejových vozidel. NTM s partnery na 8. září 2018 připravilo ve-řejné jízdy parního motorového vozu M 124.001 Komarek. Kapacita vozu je omezena, vstupenky se prodávají pouze při nástupu do vozu.


8. 9. 2018 vstup zdarma. Otevírací doba 9:00 –17:00. Více www.ntm.cz, muzeum-chomutov.cz
Jízdy vozem M 124.001 Komarek jsou zpoplatněny, vstupenky se prodávají pouze ve voze.
Přístup do oploceného areálu je možný pouze po značené trase z Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus.NTM 5.9.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar