Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Do Domažlic se opět sjedou veteráni

V sobotu 21. srpna pořádá Veteran car club Domažlice již 47. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel, která je opět vypsána pouze pro automobily a motocykly do roku výroby 1955.

Tím je zajištěno pestré startovní pole plné zajímavých strojů proslulých i dávno zapomenutých značek. Divákům je předvedou nejen čeští, ale také němečtí majitelé, kteří na Chodsko nepřijíždějí pouze ze sousedního Bavorska, ale tradičně i z východoněmeckého Saska. V mnoha případech se jedná již o dlouholeté pravidelné účastníky. O tom, že domažlická veteránská jízda má mezi majiteli historických aut a motocyklů dobrý zvuk, svědčí skutečnost, že organizátoři obdrželi 110 přihlášek. Nejstaršími vozidly jsou motocykl Premier S1 z roku 1914, automobilem pak Hudson 20 Touring z roku 1910


Organizačním centrem celé akce bude již tradičně autokemp v rekreační obci Babylon. Nejlepší příležitost k prohlídce všech krásných starých strojů se ovšem naskytne na domažlickém náměstí, kde budou přibližně od 10 hodin všechny zúčastněné automobily a motocykly vystaveny. Z horní části náměstí se pak v 11 hodin první účastníci vydají na přibližně 80 km dlouhou trať zpestřenou několika dovednostními úkoly, jako jsou zastavení s dodržením stanoveného čelního či bočního odstupu apod.


Trasa jízdy je naplánovaná přes Luženičky, Luženice, Němčice u Horšovského Týna, Jeníkovice, Blížejov, Chotiměř, Osvračín, Močerady, Hlohovčice, Strýčkovice, Přetín, Chudenice (oběd), Bezpravovice, Němčice u Kdyně, Kout na Šumavě, Mrákov, Tlumačov, Stráž a Pasečnici do cíle, který bude opět v babylonském autokempu, kde jsou první jezdci očekáváni již krátce po 14. hodině.


Jan Pek 17.8.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar