Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Do Domažlic přijedou i stoleté stroje

Již na tuto sobotu, 22. srpna, připravili pořadatelé z Veteran car clubu Domažlice 46. ročník své mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel, která je opět určena pouze automobilům a motocyklům do roku výroby 1955.

Organizačním centrem této akce je tradičně autokemp v obci Babylon, ale startovat se bude od 11 hodin na domažlickém náměstí, kde budou již přibližně hodinu před startem vystaveny všechny zúčastněné stroje.


Plánovaná trasa zpestřená několika dovednostními úkoly povede z Domažlic přes obce Luženičky, Draženov, Pařezov, Otov, Meclov, Srby, Vítání, Štítary, Hostouň, Mutěnín, Ostrov, Rybník, Šidlákov, Hora Svatého Václava, Drahotín, Poběžovice, Kramolín, Postřekov, Klenčí pod Čerchovem a Trhanov do cíle v autokempu Babylon, kde jsou první motocyklisté očekáváni již kolem půl třetí.


Pohled do předběžné startovní listiny napovídá, že se opět bude na co dívat. Přihlášeni jsou hned čtyři účastníci s vozidly starými minimálně 100 let. Jedná se o automobil americké značky Hudson vyrobený v roce 1910, český motocykl Premier 350 z roku 1914 a dva motocykly staré přesně jedno století - německý Wanderer 4,5 HP a třistapadesátku dnes naprosto neznámé značky H.B.


Ani letos nebude chybět dlouholetý východoněmecký účastník domažlické veteránské akce Wolfgang Perschmann s 94 roků starým automobilem Protos Siemens. Řadu obdivovatelů určitě přiláká rovněž motocykl Harley-Davidson se sajdkárou vyrobený před 94 lety.


Také mezi automobily poválečné výroby najdeme skutečný klenot, vůz Rolls-Royce Silver Down z roku 1953. Jen opravdoví pamětníci si dnes ještě vzpomenou na maďarské náklaďáky Csepel z konce 50.let. Málokdo ovšem ví, že tato firma vyráběla i motocykly. Jeden z nich, stopětadvacítku z roku 1952, najdeme také ve startovní listině 46.ročníku domažlické veteránské jízdy.


Chybět pochopitelně nebudou ani auta a motocykly proslulých českých značek.


file:///C:/Users/jindra/AppData/Local/Temp/Startovn%C3%AD%20listina%202020-1.pdfJan Pek 18.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar