Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Demuth a McRae na Bohemia Historic Show

V rámci Rally Bohemia (13. – 15. července) se opět uskuteční Historic Show se zajímavým seznamem přihlášených posádek. Kromě českých posádek, které budou startovat zejména s vozy Škoda, přijedou i zahraniční jezdci.

Z Německa by měl do Mladé Boleslavi zavítat několikanásobný německý mistr Harald Demuth (vítěz Rally Bohemia) s Audi Quattro. Díky kontaktům s Čechem, dlouhodobě žijícím ve Skotsku, Jozefem Stuchlakem, se podařilo navázat kontakt s klubem historických aut kolem Jimmyho McRae. Jimmy je sám vícenásobným mistrem rally ve Velké Británii a zúčastňoval se i soutěží mistrovství světa, kde ale ještě větších úspěchů dosáhli jeho synové Alistr McRae a zejména Colin McRae. Letos tedy v rámci Historic Show budeme moci spatřit soutěžní vůz se jménem McRae na okně. Zatím neprozradíme, o jaký vůz se bude jednat. Spolu s ním mají přijet další tři skotští jezdci – Gary Gee se skvostným Opelem Ascona 400, John Hanlon s Audi Sport Quattro, předchůdce Audi S1, a další vůz skupiny „B“, který v České republice dosud nestartoval, přiveze John Marwood a bude to Austin Metro 6R4.
Historické automobily se představí na trati Rally Bohemia pouze v sobotu 14.července a jejich show vyvrcholí v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy.
Stanislav Kafka, člen organizačního výboru zajišťující Historic Show: „Historická auta jsou dnes kořením každé rally. Díky Historic Show můžeme na Bohemia Rally předvést vozy z mladoboleslavské škodovky, ale také populární béčka, která by normálně startovat nemohla. Letos by jich mělo být při Historic Show skutečně dost a hlavně se za volanty ukáží jezdci jako Demuth či McRae. Je to pro nás čest tady tyto jezdce a auta vidět a věříme, že tím nastartujeme tradici setkávání se jezdců s legendárními rally vozy právě při Rally Bohemia.“


JL.13.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar