Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dámy při setinové South Bohemia Classic

Setinové South Bohemia Classic se rok od roku zúčastňuje stále více žen nejrůznějšího věku. Letos jich bylo sedm desítek mezi 160 posádkami, a to nejen od nás, ale i ze zahraničí. Je vidět, že veteránské akce táhnou.

S.Přibylová - K.Benychová

S.Přibylová - K.Benychová

Některé usedly za volanty, jiné a těch byla většina, na sedadlo spolujezdce a právě na nich závisel celkový výsledek. Předpoklad k úspěchu je bezchybné počítání, vyznat se v itineráři a „nekufrovat“ a umět řidiče zrychlit nebo naopak zpomalit, aby byl výsledek co nejpřesnější.


Nejúspěšnější řidičkou se stala Kateřina Svodová, který svoji Alfu Romeo Spider dovedla do cíle na 27.místě celkově. Pokud jde o spolujezdkyně, tak tuto kategorii by vyhrála velezkušená Kateřina Adamů, která naváděla svého manžela Tomáše ve Fordu Capri k druhému místu. Moc nechybělo a zopakovali by vítězství z předchozích dvou ročníků.


Součástí je i Dámský pohár, který vyhrály Marie a Nicola Bratršošovká s Mercedesem Benz 230 Pagoda. Od roku 2017 nenašly v Dámském poháru přemožitele. Druhou příčku obsadily Pavla Tůmová a Pavla Honyszová s malým Fiatem 600.


Bronz z loňska obhájily Simona Přibylová s Karolínou Benychovou se Škodou 125 L. Před rokem startovaly v setinové rallye vůbec poprvé, a tak se jim soutěžení zalíbilo, že letos se objevily už na startu Spring Classic.
JL 15.9.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar