Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Další úspěšná bohemka Štolfy s Hawlem

V Rally Bohemia Historic startovalo pětatřicet posádek a čelu startovního pole vévodily především silné vozy Ford, Opel a BMW několika modifikací. Ve startovním poli nechyběli ale ani Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel. Jejch technika byla pro mnohé překvapením.

„Zpočátku to vypadalo, že na bohemce neodstartujeme, variantou byl i start s mojí Škodou 130 L, ale nakonec došlo k dohodě a zapůjčení soutěžního Favorita od Vlastimila Čuřína. Se značkou Škoda Favorit jsem toho docela dost v minulosti najezdil, takže jsem se na návrat za volant tohoto vozu hodně těšil. Musel jsem si trochu zvykat na přední pohon a také na řízení bez posilovače," přibližuje své pocity Jindřich Štolfa.

„Při pohledu do startovní listiny nám bylo jasné, že umístění do desátého místa pro nás bude úspěchem a vše jsme tomu podřídili," připojuje se Zdeněk Hawel.

O čelo bojovali Neumann, Kotrmon, Navrátil, Janota, Enge a vpředu se pohyboval i Hejhal. Zkušený Štolfa se rozjížděl a vyrovnanými výkony se postupně posouval vzhůru výsledkovou listinou. První den posádka zakončila třemi sedmými místy a celkově byla po první etapě a jedenácti erzetách desátá. I díky odstoupení několika favoritů nakonec náročnou soutěž dokončila na šestém místě, když se jim v neděli podařilo dosáhnout na erzetách dvakrát na šesté místo.

„Auto fungovalo naprosto bez chyb, připraveny byly pěkné, ale náročné erzety. Z celé soutěže mám výborný pocit, podařilo se nám zajet velmi dobrý výsledek. Prostě hodně vydařená soutěž. Stát se může samozřejmě všechno, ale já se snažím, jak se svým, tak s půjčeným autem zacházet slušně. Takže mě to nijak výrazně neomezovalo, doplnil spokojený Štolfa.

Překvapení na posádku čekalo i po vyhlášení výsledků. Původně vítězná posádka byla vyloučena a Štolfa s Hawlem si tak odvážejí z Mladé Boleslavi skvělou pátou příčku, třetí místo ve skupině a vítězství ve třídě E1.

„O takovém umístění se nám před startem ani nesnilo. Bylo to opět krásné svezení. Děkujeme celému týmu i sponzorům za podporu. Určitě se pokusíme letos ještě někde odstartovat,"zakončil hodnocení letošní Rally Bohemia Zdeněk Hawel.


Pavel Vydra 16.7.2020
Foto JL

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar