Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru Impreza
Alcar - Bezpečná kola pro radost

Čtyři veteránské akce o víkendu

Nastávající víkend je bohatý na různé veteránské akce po celé republice. Už v pátek začíná Pražská Veteran rallye, o které jsme již informovali. V sobotu se pak majitelé historických vozidel sejdou například na Přimdě, v Kolíně nebo Lomnici nad Popelkou.

Začněme na samém západě republiky, odkud jsme dostali díky panu Antonínu Hofmeisterovi vyčerpávající informace v podobě plánku tratě i seznamu přihlášených. Přímo v obci Přimda odstartuje v 11 hodin Jízda Saši Kolowrata, jejíž první část vede do Boru u Tachova a…a druhá pak po staré silnici přes Rozvadov do Německa. Tady se odjede také větší část jízdy a kolem čtvrté odpolední se všichni vrátí zpět do Přimdy.
Přihlášeno je na 40 automobilů (11 předválečných), 17 motocyklů včetně celé rodiny Kostrounových na čtyřech strojích ČZ 150 a 5 vojenských Willysů MB. Vedle našich účastníků nemohou tradičně chybět i němečtí sousedé se šesti automobily Opel Laubfrosch (nejstarší vůz z roku 1924) DKW F7, Wanderer W24, Panhter Lima, Škoda Felicia a Ford Taunus a jedním motocyklem Zündapp K 200. Ze zajímavých předválečných automobilů připomeňme ještě třeba Walter, Škodu 633 nebo Praga Piccolo či Alfa 6, z poválečných pak Jaguar E, MG-A, Triumph Spitfire, Opel GT apod. A proč jízda Saši Kolowrata?
Patronem akce je rodina Kolowratů Krakovských, která získala po roce 1989 zpět svoje historické majetky na území přimdského regionu, které spravovali od roku 1675. Alexandr (Saša) Kolowrat, úspěšný automobilový závodník značky Laurin Klement, byl strýcem posledního majitele Františka Tomáše Kolowrata Krakovského. Ten podlehl v roce 2004 ve věku 61 let vážné nemoci. Velkým příznivcem klubu nadále zůstává Judr. Dominika Kolowrat-Krakovská se synem Maximiliánem a dcerou Franceskou. K uctění památky Františka Tomáše Kolowrata Krakovského se pořádá jízda Šaši Kolowrata jako jeho memoriál.Tatra v Českém ráji

Zřejmě nejvíce vozidel se vydá trasu 23. ročníku akce nazvané Tatra v Českém ráji, ke které nám poslal informace pan Petr Štěpán z pořádajícího Tatra Clubu. K soutěži je totiž přihlášeno šedesát automobilů (polovina z nich jsou předválečné tatrovky), přičemž jen sedm automobilů je poválečných jako například Austin Healey, Lancaster nebo hasičská Praga RN. K tomuto počtu musíme připočítat ještě dvacet motocyklů. Nádherná trať vedoucí nejdříve na Semilsko a přes Kozákov do Českého ráje slibuje nádhernou podívanou na krásné automobily. Mezi 11.30 a 12.30 je bude přestávka v Semilech a kolem 15. hodiny projedou účastníci Turnovem a poté zamíří už do Vesce (Mírová pod Kozákovem), kde bude cíl.

Lomnice n. Pop.9.30
Libštátod10.05průjezd
Roztoky u Jilemniceod 10.20průjezdní kontrola
Kundraticeod 10.45průjezd
Loukov – Muzeum technikyod 11.00 průjezdní kontrola
Semily – náměstíod 11.30cíl I. etapy
Semily12.30jízda zručnosti, start do II. etapy
Smrčí od 13.00průjezd
Kozákovod 13.15 průjezdní kontrola
Karlovice – Radvánoviceod 13.35průjezdní kontrola
Hrubá Skálaod 13.45průjezd
Vyskeř – Kacanovyod 14.00průjezdní kontrola
Přepeřeod 14.15průjezd
Turnov – náměstíod 15.00průjezd
Vesecca 16.00cíl
Kolínská Plaketová jízda

Další informace k nám dorazily z Kolína od pana Jiřího Dibelky, kde se v sobotu uskuteční Plaketová jízda určená pro automobily a motocykly do roku 1970. Startuje se v 11 hodin na Karlově náměstí a první etapa směřuje přes do Rožďalovic, kde bude mezi 12.30 až 15 hodinou přestávka a jízda zručnosti na místním náměstí. Zpět do Kolína se první účastníci vrátí kolem půl páté odpoledne.
JL, 14.6.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar