Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Classic Expo - Kamarádi veteránisté - moc díky

Už několik let spolupracuji s Martinem Apeltauerem, organizátorem výstavy Prague Car Festival na přípravě expozice Glasurit Classic Expo. Shánět exponáty a vymýšlet expozice tak, aby byla možná co nejzajímavější mě baví, ale nic není jednoduché.

Classic Expo se k Prague car Festivalu začlenilo asi před třemi roky, a od té doby si myslím, že jeho kvalita jde nahoru. Rozhodně se nechceme chlubit, ale není to jen naše zásluha, ale hlavně majitelů historických vozidel, kteří jsou ochotni automobily, za rok i motocykly přivést bez nároku na odměnu a ve volném čase.Většinu majitelů jsem znal osobně, některé jsem poznal a doufám, že v příštím roce poznám další. Do sekce Classic Expo se mi podařilo získat 28 exponátů.Pokud jde o nejstarší automobily, tzv.loukotě tak bychom chtěli poděkovat Nikol Macháčkové, Michalu Pomahačovi, Jaroslavu Čermákovi, Vladimíru Kořenovi, Vladimíru Šináglovi, Jiřímu Kalistovi s vnukem Zdeňkem Zpěvákem. Za vozy Walter patří dík Petru a Pavlovi Volfovým, Standovi Kargerovi a Milošovi Bartoňovi.Nejvíce automobilů představovala výstava zahraničních závodních a soutěžních automobilů, kde prezentovali svoje vozy bývalý automobilový závodník Václav Syřiště (na snímku), Míla Kotál, Josef Stočes, Petr Polák, Tomáš Cmíral, Petr Žáček, Jirka Fígl, Martin Slezák, Pavel Paulík, Václav Havrda, Aleš Hodouš, Michal Pavlíček.


Velkou radost nám udělal ing.arch. Pavel Kasík, který běžně nevystavuje, ale zapůjčil Tatru 87 a pokud bude spokojen, tak se možná za rok dočkáme dalšího skvostu.Českokrumlovský fotograf Dalibor Benych dal předost výstavě před světovou rally a přivezl nádherný Ford Capri II, na kterém strávil dva roky práce. Však také zaujal Radka Pokorného ze společnosti Engine.Dík patří aerovkářům, kteří přivezli automobily po ose. Karel Petschke se svojí Aero 662 po F.A.Elstnerovi měl největší obavy z tmy, ale cesta domů dopadla dobře. Společně s ním vystavovali František Pakandl a Jaroslav Dufek. S Mercedesem Benz 190 přijel Antonín Pallas.
Svými automobily doplnili výstavu českých závodních automobilů Jiří Švec, Petr Bold (MTX) a Martin Rohlena, který to měl asi nejdál, když přijel až z Dobrušky.Všem patří veliký dík a poděkování a Tobě Martine za to, že můžu s Tebou spolupracovat. Už dnes mám v hlavě několik námětů pro zajímavé expozice. Nebo pokud máte zajímavý historický automobil nebo motocykly, tak nám napište.
JL 30.10.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar