Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chotovinské zatáčky na krásné trati za krásného počasí

V letošním roce zatím příliš akcí nebylo, a tak majitelé historických automobilů a motocyklů využívají každou příležitost ke svezení. Není divu, že na sedmý ročník Chotovinských zatáček dorazilo v sobotu sto šedesát účastníků.

Byli jsme překvapení, kolik pěkných automobilů se k Muzeu Janeckého v Chotovinách sjelo. Nejstarší kategorii zastupovaly například Tatra 57 sport, krásná Škoda 430, dále Praga Baby, Tatra 57 „žehlička“, Aero 30 hlavního pořadatele pana Janeckého, který „poslal“ na trať ze svého muzea mj. také Mercedes-Benz 170 DS. Jedná se o vznětovou verzi modelu 170 Sb. V letech 1952 – 1953 bylo vyrobeno 21 076 kusů obou verzí. Vůz poháněl čtyřdobý čtyřválcový diesel s výkonem 29 kW. Oficiální maximální rychlost byla 105 km/h.A do třetice sportovní automobil Volkswagen Karmann-Ghia, postavený na podvozku populárního Brouka. Vyráběl se jako dvoudveřové kupé nebo kabriolet v letech 1955 až 1965 v počtu 445 300 vozů. Pak následovala dlouhá pauza až do dob, než byl v roce 1974 představ VW Scirocco.Diváci mohli nechat oči na Ferrari Dino 208 GT s vidlicovým osmiválcem objemu dva litry a s výkonem 170 k. V letech 1978 až 1980 vzniklo 84O těchto krasavců. Krásné horké počasí přímo vybízelo ke svezení v otevřeném voze, jako byly například Jaguar E-type, Alfa Romeo Spider, Fiat 124 Spider, Corvetta, MG, ale pochopitelně i stále krásná Škoda Felicia, byť je v jejím rodném listě rok 1959. Škodovek všeho druhu se po trati pohybovalo poměrně hodně, nás zaujal hlavně hlavně Škoda 1200 sedan s bílou střechou.První etapa vedla z Chotovin přes Jistebnici, Nadějkov, Chyšky, Hrazánky, Krchov do Petrovic a zahrnovala několik kontrolních bodů. Trasu absolvovaly veterány v ve větších či menších rezestupech jednotlivě. Druhou část z Petrovic přes Nechvalice, Chválov, Chlístov, Alenina Lhota, Střezimíř, Borotín zpět do Chotovin.Celá vedla po krásných klikatých silničkách, přes vesničky a osady, kolem božích muk a kostelíčků, ani rybníčky nechyběly, a to vše v malebné přírodě Jistebnické vrchoviny. Tato oblast je pro veteránské akce přímo stvořená a kdo tu ještě nebyl, tak by to měl napravit. Určitě nebude zklamán.
PS.Bohužel vám nemůžeme přinést přesné informace o vozidlech, neboť se nám bohužel nepodařilo získat seznam startujících a ani nebyl nikde zveřejněn.
JL 5.8.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar