Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chodští Kovaříci na vranících dobyli Akropolis (II)

Skvěle si v Rally Akropolis Historic vedla ale také druhá týmová posádka Oldřich Kovařík starší – Per Dufek, která vodila nejstarší vůz ve startovním poli, Škodu Octavia TS1200.

I jejich výkon budil velké nadšení fanoušků jak na trati, tak i potom na cílové rampě, tři rychlostní zkoušky před koncem však měla česká dvojice namále.


„Po celou soutěž jsme jeli bez problémů, na RZ12 ale materiál nevydržel a upadlo nám kvůli prasklému disku kolo. Naštěstí jsme byli schopni naše bytelné auto opravit a dojet až do cíle, přestože s několikaminutovým mankem,“ popisuje starší z Kovaříků, který si taktéž soutěž pochvaloval: „Byl to i pro mne zážitek, ona vlastně celá ta účast na této soutěži byla pro nás především jedním velkým dobrodružstvím, výsledky byly až podružná záležitost. Zdárně jsme zvládli i spolupráci s netradičním spolujezdcem Petrem ´Dafym´ Dufkem, se kterým jsme se již před pár lety svezli na menších akcích. Je to skoro náš soused a navíc přispěl svými bohatými zkušenostmi ze svých předchozích návštěv Rally Acropolis, díky kterým fungoval tak trochu jako náš mentor.“

Pro Kovaříky byla tato soutěž už čtvrtým startem v rámci letošního evropského šampionátu, v součtu to pro ně znamenalo konečnou třetí příčku v rámci kategorie 1 a osmou příčku v kategorii 4.


Také ACCR Czech Historic Team, ve kterém je významnou měrou doplnila další úspěšná česká posádka Stanislav Budil – Petr Vejvoda, byl v konečném hodnocení ME vyhodnocen mezi týmy na třetí příčce. A protože závěrečný ceremoniál vyhlašování nejlepších letošních posádek šampionátu byl posledním bodem programu právě na řeckém podniku, užili si Západočeši na jeho závěr hned několik příjemných chvilek, kdy jim soupeři za jejich výkony notně aplaudovali.


„Byli jsme hodně dojati a šťastni, byla to sladká tečka za víkendem, plným překrásných zážitků,“ říká Oldřich Kovařík mladší. „Na závěr bychom moc rádi poděkovali všem, bez kterých bychom to celé nezvládli. V první řadě to jsou Autoklub ČR, OAS Český les a Plzeňský Kraj, vděčni za podporu jsme také naší rodině a všem kamarádům, kteří nám pomáhali. Samozřejmě v jejich čele je třeba jmenovat naše mechaniky – Václava Horna, Luboše Krumla, Václava Jarého, Jakuba Kopaničáka, Stanislava Bufku, Ondřeje Veleckého a Jana Skalu. Bez těch všech by to zkrátka nešlo!“K.Špaček 20.12.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar