Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Chodsko patří veteránům

V sobotu 18. srpna proběhne v Domažlicích a okolí již 33. ročník setkání předválečných historických automobilů a motocyklů. Akce navazuje na kdysi populární jízdu do vrchu na Vavřineček.

Účastníci se sejdou v sobotu dopoledne v autokempu Babylon, odkud se pak přesunou do Domažlic, kde se odehraje v 11 hodin start do první etapy vedoucí přes Luženičky - Luženice - Březí - Meclov - Zálělič - Poběžovice - Vlkanov - N.Kramolín - Postřekov - Klenčí pod Čerchovem - Draženov zpět do Domažlic.
Po polední pause se vydají ve 13.30 hodin na druhou část a přes Mrákov - Krásnice - Maxov - Nový Spálenec - Česká Kubice - Babylon se vrátí do autokempu Babylon.
V seznamu přihlášených najdeme osmdesát motocyklů z let 1924 až 1945. Nejstarším bude Zahnder vyrobený v roce 1924 a o rok mladší stroje BSA a FN. Na trati se mj. objeví sedm motocyklů Indian, osm BSA, dále například NSU, DkW, Horex, Norton, Motosacoche, Zündapp, Wanderer, Standard, Ariel, Vicoria, Premier a pochopitelně také Jawa a ČZ, a Böhmerland side pana Václava Slováka.
Automobilů je tentokrát přihlášeno přes padesát, přičemž nejstarších pět exemplářů přivezou účastnící z Německa. S Horchem vyrobeným v roce 1911 pojede Frank Platzeck, se Swiftem of Coventry (1914) pak Horst Bräuer, oba z Lipska. Ty doplní trojice vozů Ford T z let 1915 až 1917. Nejstaršími českými automobily budou Praga Piccolo..Pipka a dva vozy Laurin Klement pánů Miloslava Bayera a Michala Hanzlíka, které opustily výrobní haly v roce 1924 a 1925. Vedle domácích značek Tatra, Aero, Praga, Walter najdeme mezi přihlášenými také například vozy Buick, Studebaker, Wanderer, Jaguar, Simca, DkW, kDF, Ford nebo Mercedes.

9.30Odjezd do Domažlic
11.00Start I.etapy – Domažlice
13.30Start II.etapy – Domažlice
14.30Cíl – Babylon


Jindřich Lasík, 15.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar