Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Český Krumlov Revival - premiéra v květnu

Projekt, o kterém jako pořadatelé jedné z nejstarších rallye v České republice přemýšlíme již delší dobu. Až letos, padesát let od založení Rallye Český Krumlov, jsme se rozhodli zjistit, zda o tuto sportovně-společenskou disciplínu, která se těší v zahraničí velké popularitě, bude mezi tuzemskými soutěžáky zájem.

{*4]

Premiérovou Rallye Český Krumlov Revival uspořádáme v původním termínu tradiční 48. Rallye Český Krumlov, to znamená 21. a 22. května 2021, jako dvoudenní rallye pravidelnosti podle pravidel Mezinárodní automobilové federace (FIA).

Akce je určena pro historická vozidla vyrobená do roku 1990 včetně, která nemusí být závodními speciály ani otestovanými veterány. Pokud automobil nebude mít kromě standardního technického průkazu žádný jiný doklad o původu (FIA HTP, TPHV, FIVA), k přihlášce je třeba doložit vyplněný průkaz vozu FIA Historic Regularity Car Pass, opravňující ke startu v mezinárodní rallye pravidelnosti.

Soutěže se může zúčastnit dvoučlenná posádka, kdy jezdec vlastní řidičský průkaz a minimální věk navigátora je 16 let. Oba potom musí být držiteli licence jezdce vydané příslušnou ASN, v případě tuzemských posádek Autoklubem ČR. Akceptovány jsou i takzvané denní licence, které lze získat až během administrativní přejímky před startem.

Revival zavede posádky na současné, ale především bývalé rychlostní zkoušky, kde se psala padesátiletá historie českokrumlovské rallye. Itinerář trasy dlouhé zhruba 375 kilometrů zahrnuje dvanáct zkoušek pravidelnosti na různých úsecích, měřených je více než 50 procent z celkové kilometráže.

Jak je na mezinárodních rallye pravidelnosti obvyklé, zkoušky se pojedou v běžném silničním provozu na méně frekventovaných komunikacích. Rychlostní průměr předepsaný pro jednotlivé měřené úseky nepřesáhne 50 km/h a jeho dodržování bude sledováno profesionálním GPS systémem španělského zpracovatele výsledků.

1. Rallye Český Krumlov Revival 2021 je kvalifikačním podnikem do finálového klání FIA trofeje v rallye pravidelnosti historických vozidel, které se uskuteční na podzim v polském Krakově. Rajd Polski Historyczny budou mít právo jet posádky umístěné v první třetině výsledkové listiny jihočeské soutěže.

Výše přihlašovacího vkladu odpovídá startovnému do exhibičních jízd Rally legend, bonusem pro účastníky českokrumlovského Revivalu však bude coffee break na trati první etapy, sobotní oběd a originální textil soutěže.

Startovné pro 1 posádku: 7 150 Kč

Denní licence jezdce včetně úrazového pojištění: 545 Kč
Pojištění odpovědnosti za provoz vozidla při organizované motoristické soutěži: 120 Kč

Kontakt na pořadatele:
Pavel Kacerovský
+420 728 547 505
kacerovsky@ckmotorsport.cz


Časový harmonogram


Středa 12. 5. 2021

22:00 Uzávěrka přihlášek


Pátek 21. 5. 2021

10:30 – 11:30vPrezence posádek, administrativní přejímka
Český Krumlov, Jelení zahrada

10:45 – 12:00 Technická přejímka Český Krumlov, Jelení zahrada

13:15 Rozprava s jezdci Český Krumlov, Jelení zahrada

13:45 Start soutěže
Český Krumlov, Jelení zahrada
2 zkoušky pravidelnosti

16:15 Coffee break
Penzion Baronův most
4 zkoušky pravidelnosti

19:10 Cíl 1. etapy
Český Krumlov, Jelení zahrada


Sobota 22. 5. 2021

10:00 Start 2. etapy
Český Krumlov, Jelení zahrada
5 zkoušek pravidelnosti

13:30 Oběd
Lipno nad Vltavou, Rodinný hotel Slunečná Louka

1 zkouška pravidelnosti

15:50 Cíl soutěže
Český Krumlov, náměstí Svornosti

16:00 Slavnostní vyhlášení vítězů
Český Krumlov, náměstí Svornosti


PR 27.4.2021

Pozn. red.: Všechny akce pořádané českokrumlovským autoklubem mají vždy vysokou profesionální úroveň s přátelskou atmosférou. Bonusem je i krásná jihočeská krajina.

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar