Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

Cena Prachovských skal trochu jinak

Veteránská akce Cena Prachovských skal měla se slavným motocyklovým závodem ze 70. Let společné pouze snad jedině místo startu Jičín. Soutěž je určena hlavně pro automobily a motocykly mladších ročníků, vyrobených do roku 1980.

Zároveň vyplňuje přestávku mezi Veteránem Českým rájem a Loukotěmi a „pod palcem“ ji měl pan Vladislav Kučera, kterého známe spíš na řemenovém motocyklu San Sou Pap. Jeho kolegové z jičínského veteran klubu Michal Geisler a Jan Zápotocký byli v té době na soutěži v rakouském Bad Ischlu. Ale hned po návratu čeká všechny tři příprava na Loukotě a řemeny spojené letos s Acetylénovou jízdou Vídeň – Jičín.
„Vyražte a kochejte se“, těmito slovy se po rozpravě s účastníky rozloučil Vladislav Kučera a jeho slova byla více než výstižná. Zhruba sto třicet kilometrů dlouhá trasa proložená kontrolami nabídla opravdu nádherné výhledy nejdříve na krásnou krajinu Novopacka. Po přestávce na občerstvení v Lomnici nad Popelkou následoval průjezd Českým rájem přes Rovensko, Hrubou Skálu, Krčkovice, Libošovice, Mladějov, Pařezskou lhotu zpátky do Jičína. Na celou trasu byl stanoven časový limit čtyř hodin, ale ukázalo se, že nikdo opravdu nikam nepospíchal a všichni si výlet užívali.
Předem se prakticky nikdo nepřihlašoval, a tak nebylo po noční bouřce jasné, kolik vozidel do Jičína vlastně dorazí. Nakonec jsme jich napočítali na sedm desítek nejrůznějších značek. Největší zastoupení měly škodovky od Tudoru a Sedanu přes Spartak, Felicie až po Š 110 R. Dále pak britské značky MG nebo Triumph. Mezi nejelegantnější můžeme počítat otevřený Fiat 1500 Osca nebo Citroën ID 20 či Ford Mustang.
Akce Cena Prachovských skal, byť stojí v pozadí obou už poměrně známějších veteránských soutěží, se vydařila a jen potvrdila, že v Jičíně dokáží připravit pěkné a pohodové soutěže, na které se každý rád vrátí.


J.Lasík, 9.7.2012

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar